Muutama kelpo alepoiminta
En itse harrasta ihan hirveästi alehaukkailua, sillä ostan tuotteita silloin kun niitä tarvitsen, jos tarvitsen. Yritän silti aika-ajoin selailla eri nettikauppojen aleja ja varsinkin näin keskikesän tienoilla niistä voi bongata tosi hyviä tarjouksia. Olen tsekkaillut, josko niitä isoimpia lempparituotteitani löytyisi alehyllyiltä ja joita voisin tulevaisuuden varalta hamstrata ja löysinkin pari aika hyvää juttua. Tässä niistä parhaimmat! 🙂
Pretty.fi:ssä on ehkäpä kaikista kovimmat alet käynnissa, sillä mm. kaikki NYXin tuotteet on nyt -40% alennuksessa! Lisäksi sieltä löytyy THE meikkisieni eli Beautyblenderin Original alehintaan 13,93 e (norm. 19,90) ja kaikki Maybellinenkin tuotteet isolla alennuksella.
Lumene Nordic Chic Puuterimainen Kulmaväri, Sokos.fi 9,90 e (12,90). Tätä tuotetta olen kehaissut täällä blogissa jo useaan otteeseen ja se on edelleen yksi suosikeistani puuterisista kulmaväreistä. Ja myös yksi lempiripsareistani; Lumene True Mystic Volume Mascara löytyy Sokokselta nyt hyvällä alehinnalla 9,90 e (18,90).
Vita Liberata Invisi Foaming Tan Water -itseruskettava vaahtto, Hehku.fi 22,20 (37,00). Tähän mulla on hieman ristiriitaiset fiilikset. Tämä Vitskun vaahto ei sisällä sitä perinteistä karttaäväriä, joten et helposti näe, minne olet jo tuotetta levittänyt. Toisaalta väriä ei leviä yhtään esimerkiksi lakanoihin ja tummin sävy Super Dark on vain ihan järkyttävän kaunis. Käytän tätä itse sääriin, missä täydellinen levitys ei ole niin supertärkeää. Suosittelen siis himoitseruskettajille, en aloittelijoille 😉
Sokoksella Vita Liberatan perinteinen itseruskettava Fabulous Self Tan Mousse -vaahto (karttavärillä) ja asteittain ruskettava voidemainen Fabulous Gradual Lotion ovat myös alennuksessa; vaahto 23,90 e (29,90) ja voide 22,90 e (29,90). Molemmat tietysti allekirjoittaneen lemppareita!
Mossa Vitamin Oil Cocktail, Sokos.fi 12,90 e (16,90). Tämä ihana luonnonkosmetiikan kasvoöljy pelastaa talvi-ihon. Itselläni jo toinen pullo menossa!
Fudge Clean Blonde -hopeashampoo, Sokos.fi 13,90 e (21,00) ja Pretty.fi:ssä iso litran pullo 39,90 e (norm. 54,00) Hopeashampoiden hopeashampoo. Tämän parempaan en ole vieläkään urani aikana törmännyt.
Batiste Pink Pineapple -kuivashampoo, Sokos.fi 5,50 e (7,90). Jos minun pitäisi valita loppuelämäkseni yksi kuivashampoo, valitsisin Batisten ja juurikin tämän tuoksun. Hehku.fi:ssä Batistet ovat vieläpä paremmassa alessa, mm. tämä toisiksi isoin lempparituoksuni Blush maksaa vain 3,54 e.
Tangle Teezer Backcombing brush, Hehku.fi 7,74 e (12,90). Todella tehokas, mutta hellävarainen Tangle Teezerin tupeerausharja on ehdoton kampauksia tekevälle! Myös perinteinen Tangle Teezer on nyt Hehkussa alessa, 8,95 e (17,90).
Wella SP Luxe Oil Reconstructive Elixir, Sokos.fi 19,90 e (30,90). Olen rakastunut vain ehkä kourallisiin hiuksiin jätettäviä hoitoaineita ja tämä on kyllä niistä yksi vahvimpia. Ihana öljy pitää latvat kauniina, kosteuttaa ja antaa huikeaa kiiltoa!
Ihanaa keskiviikkoa <3 Pysy mukana: Blogit.fi + Facebook + Instagram