Letti Lauren Conradin inspiroimana
Kuten postauksen otsikko kertoo, tämä eilispäivän kampaus sai inspiksensä tästä kuvasta, jossa Lauren Conrad poseeraa rannalla ihana hollantilainen letti ja suttunuttura päässään. Oma ohukainen tukkani ei ihan noin muhkeaan lettiin riitä, mutta kun lettiä nyppii tarpeeksi sivuilta, saa siitä hieman paksumman näköisen 🙂 Mitäs pidätte?
Testasin tämän kampauksen kanssa ensimmäistä kertaa uutta Herbinalta saamaani Volume Letitys- ja rakennesuihketta. Suihke toimii erinomaisesti lettikampausten ja tupeerauksen pohjana ja antaa mukavaa rakennetta avonaisiinkin hiuksiin.
Olen aiemmin kehunut sitä kuuluisaa Balmainin suolasuihketta, mutta näytyy varovasti mainita, että tämä Herbinan suolasuihke on sille aikas kova vastus. Balmain päihittää uutukaisen tuoksussa, mutta Herbinan sumutteen hienojakoisempi rakenne ja varmasti paljon edullisempi hinta taitavat vetää jopa pidemmän korren! Mutta ei, tätä en uskalla vielä sanoa. Jatkan siis vielä tutkimuksia 😉