Liquid eyeliner + gel eyeliner
Käytän itse lähes aina nestemäisen eyelinerin päällä joko luomiväriä tai geelimäistä rajausväriä. Mun mielestä pelkällä nestemäisellä tuotteella tehty rajaus on liian terävä ja tarkkarajainen, mutta silmänrajausgeeli pehmentää sitä kivasti. Rajaus kuitenkin pysyy edelleen suht tarkkana ja tuntuu, että geelirajausväri pysyy paremmin paikoillaan, kun alla on jotain muuta tuotetta.
Vasemmalla olevan kuvan rajaus on tehty vain nestemäisellä eyelinerilla, oikeassa kuvassa rajauksen päällä on silmänrajausgeeli. Kummasta te tykkäätte enemmän? 🙂
Tässä tähän meikkiin käyttämäni rajaustuotteet: blogin kautta vähän aikaa sitten saamani Laveran Liquid Eyeliner, jossa on ihan super-pieni sivellin, Maybellinen Lasting Drama Gel liner ja Cailap by Mariela Sarkima -kokoelman rajaussivellin.
Ding dong hyvää torstaita vaan teillekki! Kandia pitäis väsätä, mutta kuten kuvasta näkyy, mua VÄHÄN väsyttää.. zzZZzz..