The Blog Awards Finland 2015

Viime viikon perjantaina juhlittiin ensimmäisessä The Blog Awards Finland -blogigaalassa. Blogigaaloja järjestetään muutamia joka vuosi eri tahoilla, mutta tämä löi kaikki muut gaalat laudalta ihan 6-0.

Blogi_Gaala_478-600x900.jpg

BlogAwards226-600x900.jpg

BlogAwards349-689x900.jpg

Oli ruokaa, juomaa ja ilotulituksia. A-lehtien tilat olivat upeat ja illan kruunasi yllätysesiintyjä Ricky-Tick Big Band & Julkinen Sana, jonka jazzahtava musiikki sopi tilaisuuteen kuin nenä päähän. Juhlista huokui arvostus meidän bloggaajien työtä kohtaan ja siinä olikin ehkäpä gaalan suurin hienous. Ei voi muuta kuin antaa näääääääääin ison peukun ja alkaa innolla odottaa jo ensi vuotta!

Olin ehdolla vuoden kauneusblogiksi, mutta valitettavasti en onnistunut nappaamaan voittoa tänäkään vuonna. No ensi vuonna uusi yritys 😉 Blogigaalan kaikki voittajat löydät täältä.

Blogi_Gaala_1239-900x600.jpg

BlogAwards345-900x657.jpg

Blogi_Gaala_1164-900x600.jpg

Saimme yhteistyön tiimoilta Reetan kanssa yöpyä Original Sokos Hotel Vaakunassa Rautatieaseman kupeessa. Päivä alkoi päivällisellä Ravintola Loisteessa ja jatkui hyvinkin kiireisellä laittautuimisella hotellihuoneessa :D Huone oli upea ja maisemat sitäkin mahtavammat. Ikkunoistamme näki Mannerheimintien ja Lasipalatsille. Vaakuna on saanut viime kesänä Green Key-ympäristötunnuksen. Hotelli siis panostaa entistä enemmän ympäristöön, minkä tietäminen ilahdutti tätä biologia :)

original sokos hotel vaakuna.jpg

original sokos hotel vaakuna 2.jpg

original sokos hotel vaakuna 3.jpg

blogigaala.jpg

Kuvat: The Blog Awards Finland, Reetta Ekström.

kauneus meikki trendit
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.