Influenssa?

Terkkuja sängynpohjalta! Tai no eipäs nyt liioitella. Viime keskiviikosta lauantaihin vietin hyvinkin tiiviisti aikaa peittojen alla kuumeen kourissa, ja hämäävän terveentuntuisen sunnuntain jälkeen päällimmäisenä oireena onkin sitten ollut kipeä kurkku ja ensin kuiva, nyt hyvinkin irtoava yskä. Olenkin ilahduttanut lähipiiriä tänään hassunhauskoilla whatsapp-ääniviesteillä, joissa mm. laulan Kari Tapion biisejä, HIMiä ja hyvin vavahduttavan tulkinnan ”Vieläkö on villihevosia”-biisistä. 

Noh, sairastelua uhmaten lähdin eilen Ellen kanssa käymään Jussin Jättikirppiksellä. Avajaispäivä oli ollut superhektinen ja jengiä oli käynyt valtavasti! Ihan kymmeneksi en vauvan kanssa paikalle kerennyt, mutta kahdeltatoistakin porukkaa oli vielä ihan riittävästi! Ja voi luoja, miten paljon sitä tavaraa oli!! 

_MG_6096jjkp.jpg

Bongaa kuvasta mun vavvva 😀

_MG_6098jjkp.jpg

_MG_6100jjkp.jpg

Pomppulinna, joka veti puoleensa myös meikää…

_MG_6103jjkp.jpg

_MG_6108jjkp.jpg

Lapsien leikkialue

_MG_6110jjkp.jpg

Kassa ja kahvila

Aikani kierreltyäni ja pöytiin nojailtuani mun oli pakko myöntää itselleni, että olin lähtenyt liian aikaisin kuumeilun jälkeen höntsäilemään ihmisten ilmoille. Elle otti asiakseen komentaa koko kirppiksen väkeä kovaan ääneen, kunnes hänelle annettiin jotain tarpeeksi mielenkiintoista tutkittavaa/pureskeltavaa. Tuttikin kelpasi loppujenlopuksi. 

Oli kyllä niin siistiä nähdä kirppiksen vetäjien ÄÄRIMMÄISEN ahkeran työn tulokset nyt oikeasti toteutuneina! Good job, guys! <3

Mun Mutsille muodonmuutos-projekti saa jatkoa tällä viikolla, kun saan vihdoin hiustenpidennykset takaisin päähän. Viime keskiviikkonahan Nelli taiteili mulle volyymiripset, mutta olen näyttänyt kuumehoureissani niin petolinnun pyllyltä, ettei niistä ole juuri kuva-/todistusaineistoa. Voi, kun tää tästä nyt helpottaisi pian, en jaksais olla kipeänä! 

 

Ps. Ihankuin toi vauva tietäis, että oon sairas ja väsynyt, sillä se on nukkunut sellasta viittä-kuutta tuntia putkeen öisin jo monena yönä! :o Halleluja! Harmi, että itse heräilen omineni hikoiluun, yskään ja vessaan n. puolen tunnin välein.

suhteet oma-elama terveys