YSL Le Teint Touche Éclat Kuulas Meikkivoide

YSL Touch Eclait Meikkivoide

Moni tuntee varmasti YSL meikkituotteista kulttituotteen Touche Éclat valokynän. Itse olen päässyt haalimaan valokynän sisartuotteen YSL Touche Éclat ’Illuminating’ meikkivoiteen. Minulla oli pitkään menossa tarpeeksi vaalean meikkivoiteen etsiminen Briteistä. Siinä vaiheessa ei vielä Lumenelta ollut tullut ulos näitä uskomattoman hyviä meikkivoiteita joita olisi voinut pantata Suomen matkoilta. Mun kasvojen sävyn kanssa pitkään mentiin MaxFactorin meikkivoiteella, koska se oli ainoa joka oli tarpeeksi vaalea. Joten halusin lähteä kokeilemaan kalliimpia brändejä ja etsimään sitä täydellisen väristä meikkivoidetta. Satuin kokeilemaan Touche Éclat meikkivoidetta Selfridgen meikkiosasto viidakosta ja ihastuin meikkivoiteen kuulaaseen jälkeen.

Tuoteselostuksessa kuvaillaan meikkivoiteen olevan maaginen valontuoja kasvoille. En ehkä menisi niin pitkälle mutta meikkivoide kyllä jättää ihanan, kevyehkön ja kuulaan hohdon kasvoille. Meikkivoidetta suosittelisin henkilölle joka etsii meikkivoidetta joka tuo hohdetta kasvoille ja antaa ohuen peittävyyden. Minä joudun kasvojeni epäpuhtauksien ja tummien silmänalustojeni takia käyttäämään peitevoidetta kasvoillani tämän kanssa. Se mikä yleensä kalliimmissa meikkivoiteissa on parempaa kuin marketti meikeissä on pysyvyys – tämäkin tuote pysyy koko päivän hyvänä kasvoilla. Ainoa miinus puoli tulee luksus kosmetiikan ’ainoasta paheesta’ – parfyymistä kasvotuotteissa. Tälläkin meikkivoiteella on aika vahva tuoksu. Se ei häiritse minua, mutta voi olla aika monelle liian parfyyminen.

Minulla on B10 Beige sävy. Tuote on pakattu kauniiseen ja painavaan lasipulloon. Pumppupullosta on helppo annostella tuotetta. Meikkivoiteessa on SPF 19 ja tuotetta pullossa on normaali 30ml.

YSL Touch Eclait Meikkivoide Arvostelu

Kauneus Meikki Testit