Kateus ja katkeruus
Lanseerasin joskus muutama vuosi sitten termin referenssisinkku. Se viittasi sinkkuun, josta on oikeasti vaikea sanoa, että miksi hän on sinkku. Ja sellaisten olemassa olo lohduttaa.
Koska tiesi, ettei ole ainoa.
Ainoa mukava, kivannäköinen, fiksu ja fitissä kunnossa oleva nainen, jolle ei vaan löydy miestä. Kysehän ei ole siitä, etteikö referenssisinkkujen ympärillä olisi pöhinää. Kyllä miehet ovat heistä kiinnostuneita. Jotenkin ei vaan natsaa. Kysyntä ja tarjonta ei kohtaa. Ollaan vaan jotenkin Unlucky in Love. Tähdet ei vaan osu kohilleen.
Nyt kaksi mun elämäni referenssisinkkua on pariutunut.
Ahistaa. Oon heidän puolestaan tosi happy, mutta ei se silti poista sitä pahaa mieltä siitä, että miksi mä olen vittu tän universuminen ainoa nainen, joka ei vaan onnistu rakkaudessa.