Päivä 204.
Käytiin miehen vanhalla kotiseudulla sukulaisia tapaamassa. Poikettiin myös jollain metsäpalstalla katsastamassa puita. Sitten mentiin porukalla kahvilaan. Siihen asti kaikki meni oikeinkin kivasti.
Vaan kahvilassa mies huomasi, ettei ole kännykkää mukana. Kävi autolla hakemassa, vaan ei löytynyt. Käännettiin taskut ja tarkistettiin kahvila ja sen piha. Mies halusi katsoa myös käsilaukkuni huolellisesti (niinkuin nyt sen kännykkää laukussani kantaisin). Soitettiin ja lähetettiin viestejä ja kuunneltiin, josko jossain soi. Mietittiin ihan porukalla miehen viimeisimmät liikkeet.
No sitten lähdettiin melkein puolen suvun kanssa takaisin sinne metsään. Siellä sitten taas soiteltiin ja viestiteltiin tuloksetta miehen kännykkään. Lopulta oli kyllä sitten lähdettävä kotia kohti.
Joo, siellä se miehen rakkain oli kauniisti eteisen tasolla!