Jauuuuu
Jaahas kyllä taas tuntuu että on kyykätty, tällä kertaa kylläkin salin puolella eikä kotona. Olen kyllä kotonakin tehnyt kovin laiskasti tätä treenauspuolta, enemmän olen kävellyt. Koska tänään on vapaapäivä ajattelin suunnistaa läskieni kanssa salille huhkimaan.
Aamupala koostui Fast:n Workout Shok total Intensity lataus juomasta, makuna mustikka.
Leaderin So Lo-Carb jugurttipäälysteisestä mansikka-vadelma patukasta
Sekä aimo annoksesta pillereitä: mm. Omega 3, Green tea- kapseli, Burner- kapseli, D-vitamiini, Monivitamiini…
Kun salille pääsin pelästyin ensin ihan kamalasti, jokainen lämmittely laite oli täynnä ja salilla kamalasti porukkaa, HÄH?! Kello oli jotain puol 12. Mutta onneksi suurin osa meni jollekkin ohjatulle tunnille niin ei tarvinnut jonottaa laitteisiin ja palloila tyhmänä että mitä mä nyt seuraavaksi teen. Ohjeiden mukaan en aivan mennyt, tein jalkoja eli kyykkyjä, etu-ja takareisiä, pakaraa, prässissä, lähentäjät ja loitontajat. Askelkyykyt unohdin, en kyllä niistä kauheasti pidä mutta kaipa niitä pitäisi tehdä niin saisi tuon takaliston pienemmäksi ja lihaksikkaaksi. Treenatessa mulle oli uusi tuttavuus ohjeista että juodaan muuta kuin vettä, jotenka mun sheikkeristä löytyi tällä kertaa yhdistelmä: Fast:n Workaout Intra:a appelsiinin makuisena+ tuoremehua sekä vettä. maku oli aluksi hieman outo, ehkä jopa suolainen mutta kyllä se maistui sarjan jälkeen niin hyvälle. En tajunnut ottaa siitä kuvaa mutta jospa ensi kerralla muistaisin !
Treeni kesti noin tunti 20 min. Alkuun lämppää ja sitten liikeisiin. Nautin liikkeistä ja siitä että pitää oikeasti puristaa vikat toistot. Yhdessä vaiheessa kyykyissä tuli olo että missä se roskis on että kohta lentää mutta ei lentänyt, onneksi olisi ollut niiiiiiiiin yli noloa! Mutta ainakin toistot on mennyt oikein? Loppuun vielä muutaman minuutin jälkilämpöily ja pukkariin palkkarin luokse, ja ai että se oli jotain niin ihanaa!
Kännykkä laatu on aina yhtä loistavaa ja olen hieman rähtäneen näköinen vaikka koitin sukia hiuksetjärkevästi. Kyseessä siis myös Fas:n Whey+ mansikan makuisena. Nyt suihkun jälkeen on hyvä tarttua salaattiin ja istua hyvillä mieli koneella lukemassa muiden blogeja sekä nauttia illasta ilman tunnetta että ”voi hitto ku en menny sinne salille tänään”.
Onkos muut käyneet tänään treenailemassa jo? Hyvää loppupäivää kaikille ! :)