42. päivä
Perjantain herkkupäivä venyi eiliseen asti, sillä lähdettiin kavereiden kanssa baariin. Join illan aikana yhden kokonaisen siiderin ja vähän jekkua. Kohtuu kaikessa. Eniten kuitenkin ärsyttää nyt tämä väsymys, ja etten jaksa lähteä ulos nauttimaan säästä ja lenkkeilemään. Roskaruoka ei mulla ikinä baariin jälkeen tee mieli, sillä äsken söin ihan perus lounaan, (pihviä, salaattia ja peruna).
Eiliset herkuttelut olivat grillimakkara, marjapiirakka, sekä vähän tacolastuja ja muutama popcorn. Nyt jatkan netissä pyöriskelyä ja makoilen.. en nimittäin jaksa tehdä muutakaan..
Mutta sitä ennen päätin tällaisen asian: Jätän alkoholin pois elämästäni ainakin vuodeksi, eli 9.6.2013 – 10.6.2014 Tätä en tee siksi, että alkoholi olisi minulle ongelma, koska juon aina kohtuudella. En kuitenkaan nauti siitäkään verrasta yhtään, joten samahan se on jättää pois. 🙂
Näkyillään!