IHANAA JOULUA KAIKILLE!
En millään malttaisi odottaa, että pääsen rapistelemaan nuita paketteja auki, sillä sen verran monta päivää ovat siinä tönöttäneet. Kaikki ne on varmaan Neelalle, mutta onnekseni hän ei osaa niitä vielä itse avata.
Tänään meillä syödään aamiaiseksi riisipuuroa, lounaaksi pihviä ja bataattimuusia ja illalliseksi juustotarjottimen antimia. Välipalaksi on aina tarjolla Fazerin sinistä niin monesti kuin tavaraa riittää.
Koko päivä meillä soi sitten joulumusiikkia. Tulkoon joulua ja enkelikelloa niin kauan kunnes Aimé ei enää kestä ja vaihtaa Kanye Westiin. Päivän elokuvana on Coming to America ja piirrettynä muumien joulujakso. Ollaan katsottu Aimén kanssa muumeja jo kuusi jaksoa tällä viikolla ja tänään hän jo kertoi muumiaiheisen vitsin. Ohjelmaan kuuluu toki myös Skypettelyt Suomeen ja Itävaltaan.
Ensimmäinen joulu Suomen ulkopuolella, ensimmäinen joulu meidän pikkuiselle tyttärelle ja ensimmäinen joulu ilman kinkkua ja laatikoita. Kyllä tästä hyvä tulee!
Ihanaa joulun aikaa <3