Viikon valinta: Ciaté Paint Pots Oil Slick

1_1.jpg

2_1.jpg

Kävin tänään poimimassa Royal Pinkiltä muutaman tuotteen yhtä lehtijuttua varten ja sitten silmiini osui tämä.. Mikä ihana öljyisenä eri väreissä kuultava multichromelakka!

Mä en monesti lämpeä metallisävyihin kynsillä. Siitä tulee vielä toistaiseksi liian vahvat  ala-astefibat.. Tässä lakassa oli kuitenkin sitä jotain mikä sai mut poistamaan ihanan räikeät ja kesäiset keltaiseni ja lakkaamaan kynteni heti kotiin päästyäni 😀 Päätöstä ei tietysti haitannut se, että metalliset ja multichromet ovat kovaa huutoa tänä keäsänä 😉

Toisin kuin muut omistamani Ciatén lakat, vaati Oil Slick kolme kerrosta täydellisen peittämisen saavuttamiseksi. Todella ohueksi kerrokseksi levittyvä lakka tosin kuivuu hetkessä, eli kolmen kerroksen levittämiseen ei kulu juurikaan kymmentä minuuttia enempää.

Katsokaa nyt sitä, kuinka hieno:

 

5_1.jpg

4_2.jpg

3_2.jpg

muoti paivan-tyyli testit meikki
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.