Arvonta: Ecotools -kasvosiveltimet

 

ecotools1-8.jpg

Arvontatuotteet saatu maahantuojalta

Yksi ehdoton suosikkijuttuni tässä kauneuden ja hömpötysten maailmassa ovat siveltimet. Ne ovat kuin uskollinen ystävä, joka ei koskaan petä. Siveltimet ovat vaan…. Parhaita!

Pari vuotta sitten tilasin testimielessä ensimmäiset Ecotools-siveltimeni iHerbistä ja ihastuin. Bambusta valmistetut kahvat ja ultrapehmeät synteettiset harjakset luovat combon, jolla on lunastettu vakiopaikkoja pakistani. Erityisesti rakastan EcoToolsin erilaisia kasvosiveltimiä, koska mikään luonnonkarva ei tunnu iholla yhtä pehmoiselta ja ihanalta kuin tämä. Toki sama ominaisuus on tärkeä myös tarkemman työn sudeissa, mutta kasvoilla on enemmän tuntevaa pinta-alaa 😉

Tahdonkin esitellä teille tässä postauksessa muutaman suosikkisiveltimeni, jotka sain valikoida myös teille arvottavaksi! Voisiis voittaa tästä järjestyksessään kolmannesta kesäarvonnastani kolme EcoToolsin kasvosivellintä ja sivellinkotelon!

 

1. Meikkivoide / BB-sivellin

ecotools1-9.jpg

Meikkivoidesivellinten monimuotoinen maailma ei yllättäne enää ketään ja sivellin toisensa jälkeen nousee aina pinnalle, kun joku keksii uuden lähestymistavan. Viimeisimpänä lisäyksenä globaalisti menestyneisiin siveltimiin on noussut tällainen tylppäpäinen ja pehmeä meikkivoidesivellinmalli. Ensimmäiset taisivat löytyä – yllätys yllätys – japanilaisilta sarjoilta, mutta perästä ollaan tultu muuallakin.

Tylpällä siveltimellä meikkivoiteen saa pakattua ihoon hyvin ihohuokosia häivyttäen ja pohjan peittävyyttä kontrolloiden. 

Tämä saattaa olla hyvä valinta kaikille niillä, joita tavallisten meikkivoidesiveltimien jättämä lopputulos ärsyttää.

 

ecoarvonta1-1.jpg

 

2. Monitoimisivellin

ecotools1-10.jpg

Ennen tylppiä siveltimiä kovia nousijoita olivat ”skunkit”. Skunkkisiveltimet ovat parhaita kaikenlaisessa häivyttämisessä ja kevyessä levittämisessä. Tällä siveltimellä voi tehdä kasvoilla todella monta eri asiaa nestemäisen tai mineraalipohjaisen meikkivoiteen levittämisestä aina poskipunan viimeistelyyn ja häivyttämiseen. 

Mahtava sivellin jolla hoitaa monta kärpästä yhdellä iskulla… lasin sisään ja takaisin luontoon :B

Tämän siveltimen mukana myydään myös pakettia, josta löytyy ensimmäisessä kuvassa vilahtava kätevä sivellinpussukka!

 

ecoarvonta1-3.jpg

 

3. Vartalosivellin

ecoarvonta1-4.jpg

Vartalolle ja dekolteelle löytyy oma siveltimensä, mutta minäpä olen röyhkeänä käyttänyt sitä kasvoille. SIITÄS SAIT, SÄÄNTÖKIRJA!

Pitkän mallisella siveltimellä saa nimittäin tehtyä äärimmäisen loistavat varjostukset kasvoille ja varsinkin poskiin ja leuan alueelle. Hmm ja ok.. Kyllä myös dekoltee saa tästä sudista hyviä fiiliksiä ;)

Voi olla että päädyn nyt monellekin mustalle listalle, mutta voisin maksaa suuria summia, jos joku vain silittäisi kasvojani tällä joka ikinen ilta kun olen nukahtamassa :D Tämä oli se sivellin, joka sinetöi rakkauteni  näihin suteihin. 

 

ecoarvonta1.4.jpg

Tällä kolmikolla pohjameikin tekeminen on lasten leikkiä!

Voit voittaa nämä kolme sivellintä jättämällä tämän postauksen alle jotkut hyvät kesäterveiset, sekä sähköpostiosoitteesi :) Arvonta on käynnisssä 3.8.2014 klo 23:59 asti!

Silloin on myös mun isän syntymäpäivä – tahtoisikohan se siveltimiä? :P

p.s. Koska nämä siveltimet ovat NIIIIN ihania, aion poiketa ensimmäisestä ajatuksestani kolmen kesäarvonnan suhteen – ensi viikolla nimittäin on luvassa vielä toinen Ecotools-arvonta ;)

kauneus iho testit meikki
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.