Hattarakaipuu + Synttärikorttihommia
Olen koko päivän yrittänyt pistää sormet näppiskelle ja saada päästäni ulos tekstiä. Soljuvien virkkeiden sijaan ruutuun on ilmestynyt lauseita, jotka olen lukenut läpi kolmeen kertaan ennen kuin totean niiden olevan täyttä siansaksaa.. Vähän jännittää, tuleeko tästäkään tekstistä läpi mitään ymmärettävää sisältöä 😀
Aivoni eivät ole sulaneet, vaan makaan sohvalla flunssassa naama ja kaulan imusolmukkeet turvonneina – mmmmm. Kurkkuni on kuin hiekkapaperia ja olo kaikin tavoin vetämätön. Olin viikonloppuna meikkaamassa Cheekin stadionkeikkojen naisesiintyjiä ja on mahdollista, että juoksin pitkin ja poikin tuulista stadionin takaosaa pelkässä T-paidassa… No, kaikki meikkaamani leidit näyttivät hyviltä, joten ehkäpä tämä oli sen arvoista!
Koska pääkoppani ei tällä hetkellä kykyene juuri muuhun kuin BigBrotherin katsomiseen, aloin ottaa teille klassista ”nyyh nyyh olen kipeänä antakaa armoa” -kuvaa photoboothilla. Sen syövereistä kuitenkin löysin kuvia vanhasta hattarapäästäni ja apua mikä morkkis ja kaipuu minuun iski.
Miksi en vain pitänyt tuota ihkaensimmäistä vaaleanpunaista?! Hiukseni olisivat todennäköisesti edelleen kiinni päässäni ja olisin onnellinen yksisarvinen 😀 Kuten tästä voinee arvata, olen hiuskriisin kourissa. Ruskeat hiukset tuntuvat niin tylsiltä, haalistuneilta, epämääräisiltä ja tylsiltä. Tuntuu siltä, että olen menettänyt osan itsestäni, vaikka siinä ei ole mitään järkeä.
Kärsin varmasti vain ensimmäisen kuukauden kriisistä ja suunta on tämän jälkeen taas nousujohteinen, mutta jos joku tulisi tällä sekunnilla oveni taakse vaalennusaineen ja suoraväripurkin kanssa, olisin todennäköisesti valmis maksamaan maltaita yksisarvistamisesta….
Koska en tahdo langeta väripurkkeihin vaan elvyttää omat kutrini, juhlistan ja julistan yksisarvisuuttani muilla tavoilla! Kuukausi sitten pyysin syntmäpäiväni kunniaksi teiltä synttärikortteja ja voi pojat, niitähän ilmestyi enemmän kuin ikinä osasin odottaa! Lupasin postauksessa palkita kolme ilahduttavinta korttia yllätyspaketein, mutta minusta alkoi vahvasti tuntua siltä, että kolme oli liian vähän…
Seuraavana siis esittelyssä viisi huikean Saaramaista ja jopa kyyneleet silmiin nostattanutta korttia, joiden tekijät tahdon ehdottomasti palkita! Rehellisyyden nimissä olisin kyllä taas mieluiten lähettänyt yllätyksiä kaikille teistä, koska haloo.. Kaikki kortit oli upeita :D
Tässä kuitenkin ne viisi, jotka saavat tällä kertaa pieniä lahjuksia kiitoksena aherruksestaan! ^_^
Tämä… On… Parasta! Mun elämässä ei mene yhtäkään päivää, jolloin en ilahduttaisi itseäni Pusheenin touhuilla ja jos mut pitäisi muuttaa sarjakuvahahmoksi, se olisi Pusheen. Tämä ilahdutti valtavasti sekä minua, että lähiympäristöäni. Laura, sun konsepti oli enemmän kuin kunnossa.
Mansikkamaan Tiian tyttären Kristan kortti sai mut herkistymään ihan tajuttomasti, enkä tainnut olla ainoa! Tämä kortti taisi olla sekä kommenttiboksin että instagramin suosituin. Vieläkin vähän harmittaa, että Sofian kortti jäi näkemättä, mutta ehkä ensi vuonna sitten ;)
Lähetän koko kolmikolle jotain kivaa syksyn varalle!
Hen-naa, mä melkein kuolin, kun näin tämän… :D Meikä, Moondancer, kosmetiikkavana – mitä muuta sitä ihminen tarvitsee seurakseen kuin meikkejä ja ponin?! Arvostan vahvasti käsityön ja sähköisen osaamisen yhdistämistä.
Saraeveliina keräsi tähän kuvaan oikeastaan kaiken oleellisen ja naureskelin, kun bongailin eri juttuja, jotka jäivät ensin huomaamatta. Saisikohan tätä teettettyä isona printtinä?? Isoimman ja parhaan yllätyksen kuvaan toi banaani-delfiini Eetu :D
Entäs tämä Lottaroosan teos? Olen melko varma, että juuri tuolta mä yksisarvisena näyttäisin. Tässä kuvassa on käytetty värejä rakkaudella ja mun tatuointi on päässyt taas juuri sinne, minne se kuuluukin – söpöysmerkiksi ;)
Kiitos kaikille kortin väsänneille, ne on kaikki tallennettu omaan kansioonsa tulevaisuuden muisteloita varten <3
p.s. Yllätyslahjottaville lähtee sähköpostiviestiä osoitetietojen toivossa vielä tämän illan aikana!