Ciaté ja onnelliset jalat..
Ylläoleva kulkekoot nimellä ”taidekuva”, sillä photoshop päätti olla avautumatta tänään. Kiitos siitä, Murphy! Ciatén luksuspurnukat eivät saa tässä minkäänlaista oikeutta, mutta onneksi voin hehkuttaa niitä sanallisesti 😉
Tänään heräsin syvän väsymyksen kourissa ja päätin, että aamusuihkussa kaipaan jotain todella piristävää. Muistinkin kaapissa lymyilevän Girls night in -kuorinnan, jota maahantuoja kehotti käyttämään halutessaan koko kropalle. Rakeet eivät tuntuneet liian kovilta, joten annoin palaa ja kuorin eilisen päältäni tällä todella täyteläisellä ja piparminttuisen tuoksunsa ja keveän viilennyksen avulla virkistävällä kuorintavoiteella. Olo oli oikesti uudestisyntynyt, eikä vain sillä sunnuntaiöisellä tavalla 😀
Suihkusta päästyäni nappasin käteeni lasipullossa piilottelevan kookos-kukui -öljyn, jonka tuoksua en osaa edes kuvailla. Se ei ole kookoksinen, enkä tiedä miltä kukuin täytyisi tuoksia. Kuvaavin sana taitaa olla: Huumaava. Öljy on todella juoksevaa, eikä liian öljyistä! Tuote on jälleen kerran nimetty ”jalkaöljyksi”, mutta jos se onnistuu kosteuttamaan nuo sukissa piilottelevat koppurat, ei muukaan kroppa varmasti pistä pahakseen.
Nyt oloni on hyvin ylellinen ja arvokas! Näin puhtaana ja hyväntuoksuisena kehtaa lähteä tapaamaan (lue: kurkistelemaan ovenraosta) herra Iglesiasta.
p.s. Koska joku kuitenkin keksii kysyä: Ciatén jälleenmyyjät löydät täältä!