Erikoisempi neutraali x 3
Leikin tämän illan uudella neutraalilla paletilla ja lopputuloksena oli kolme hyvin erilaista meikkiä. Mikä kolmikosta on suosikkinne, eli mistä tahtoisitte mieluiten nähdä tutorialin? Ensimmäinen on mattainen ja luonnollinen päivämeikki, jonka kaveriksi sipaisin Speed Dial -huulipunaa.
Hah, heijastuksesta voi bongata salamalaitteistoni ;D
Toinen meikki on ehkä jopa pikkujoulukautta etukäteisesti henkivä, kiiltäväpintainen ja hienovaraisilla värivaihteluilla leikittelevä. Sen seuraksi tein vahvat varjostukset ja väritin huulet sävyllä Film Noir, joka on ihana, mutta korostaa muutenkin hyvin pienikokoisen suuni kokoa ehkä turhankin paljon :D
Meikeistä viimeinen on tummin ja vaiheiltaan yllättävänkin monimutkainen – tai sitten vain tein siitä sellaisen kun tahdoin leikkiä ja lisätä sen ulottuvuuksia ;) Tähän meikkiin on käytetty viittä eri sävyä uudesta suosikkipaletistani ja nämä dramaattiset silmät kaipasivat kaveriksi jotain neutraalimpaa. Kinda Sexy oli oikea valinta ja pohjan päälle lisäsin vain kevyesti persikan sävyistä mattaista poskipunaa.