Plaça de l’Ictineo ja Kuplaninja
Saavuin reilu tunti sitten kotiin ja tuntuu hassulta ajatella, että olin juuri päivän Barcelonassa… Matkakuvia postauksia varten pienennellessä huomasin tykästyväni tähän kuvakolmikkoon valtavasti.
Ranta-aukiolla työskenteli lähes kliseisiä ja silti niin ihania jättisaippuakuplia ilmoille taikova mies. Esitys kuitenkin sai aivan uuden käänteen, kun tämä pieni ninja yritti puhkoa joka ikistä kuplaa takatukka viuhuen :D
Ensin huolestuin ja mietin, ärsyttääköhän katutaiteilijaa tuo pieni mustiin pukeutunut mies.. Itse kuitenkin pysähdyin paikalle juuri tuon tyypin takia, ja kävinpä heittämässä keräyshattuun muutaman ylimääräisen euron.
Palaan reissuun blogissa vielä parissa postausksessa omien matkavinkkieni ja Sephora-saaliiden kera.
Ihana ilta, ihana hetki, ihana Barcelona!