Pupupäiväkirja: Sokolaati ja aktivointilelut
Jep, tällaista tämä nyt jatkossa on. Pelkkiä eläinvideoita ja mukasöpöjä meemikuvia kaikesta mitä Soko puuhaa… Parasta vain vaihtaa blogin otsikkoon: Kauneus, Kosmetiikka & Kanit 😀
Eivaan, ajattelin päivittää pikaisesti suuren hetken Sokon elämästä! Meillä on täällä kotona muutamia erilaisia puusta ja muista luonnollisista materiaaleista kasattuja aktivointileluja, joiden parissa kani voi kuluttaa aikaansa, etsiä ruokaa ja vaikka kuluttaa vähän hampaitaan, jos sille päälle osuu.
Tämä leluista tällä hetkellä haastavin on ollut ennen keskiviikkoa Sokon silmiin täyttä hepreaa, mutta kas, nyt hänen suurensuuret aivonsa ovat sen jo useampaan kertaan ratkaisseet! Siis aika pitkän ja raastavan työn, brutaalin kiskomisen, lelun hylkäämisen ja sattumanvaraisen oivalluksen jälkeen..
Tässä siis pieni video maitosuklaanruskean toverini toilailusta:
//www.youtube.com/embed/tS38jMU58kg
Ja kaikille niille, jotka eivät jaksaneet videota tsekkailla…. Kanikuvia:
p.s. Voikohan tämän tagata hyvin mielin kategoriaan rakkaus??