Saaran pikainen päivämeikki
Kaikki lähtee puhtaasta ja kosteutetusta ihosta! Tällä hetkellä testailen Lumenen kosteuttavaa tehoseerumia, josta tykkäänkin aika lailla!
Sitten vähän kosteutta huuliin, etteivät ne halkeile ja pilaa koko päivää.
Kun kosteusvoide on imeytynyt kunnolla, levitän kasvoille hyvin suurpiirteisin ottein sen aina mainostamani Shiseidon sävyttävän päivävoiteen. Plussaa aurinkosuojasta!
Ja tosiaan, sormilla levitellään ja hinkutetaan voide olemattoman ohueksi.
Jos ihossa on epäpuhtauksia tai muita peitettäviä kauheuksia, levitetään niiden päälle benefitin Boi-ingia tai Lumenen valokynää.
Valokynää amorinkaareen, kulmaluulle, silmien alle ja kulmien väliin ja aavistus boi-ingia nenänpieliin ja punottaviin silmäkulmiin. Taputellaan taas ohuen olemattomaksi sormin.
Ja pohja alkaa olla done!
Luomilla olen suosinut tätä lumenen nudeakin nudempaa luomiväriä, jonka levitän koko liikkuvalle luomelle ja ohuesti alaluomelle, häivyttäen sitten rajat huolellisesti.
Ihanainen M.A.C. 226 <3
Sitten kevyt varjostus ja poskipuna NARSin paletilla. Poskipunan sävy on orgasm.
Kannattaa aloittaa pienellä määrällä, sillä kostea pohja ”imaisee” puuterimaisen värin helposti paakuiksi.
Ripsaria en oikeastaan käytä, mutta tämä olisi sopiva väli sen sutimiseen. Tsekkaa tämän jälkeen huulirasvan tilanne ja lisää tarvittaessa ja siinä se! Aikaa kuluu 5-10min.