Voimme vastaanottaa intuitiivisia viestejä universumilta missä tahansa – korkeamman tietoisuuden tieto on aina saatavillamme

DSC_1745.JPG

Jos sinulla on joku omaan elämääsi liittyvä kysymys, johon haluat selkeyttä, niin voit vastaanottaa vastauksen olemalla itse korkeassa tunnetaajuudessa. Universumi eli ”korkea tietoisuus meissä” vastaa aina kaikkiin kysymyksiimme, tavalla tai toisella – jos vain siis olemme itse taajuudella, jossa voimme vastaanottaa haluamamme tiedon.

Sinä Olet Luoja -blogin kirjoitukset syntyvät intuition inspiroimina, eli kun joku kysyy, niin vastaus välittyy usein blogin kautta. Myös Sinä Olet Luoja -facebook-sivu on yksi tällainen kanava, jota kannattaa seurata. Mitä enemmän mielessäsi on kysymyksiä, sitä enemmän voit vastaanottaa myös kanavoituja vastauksia:

https://www.facebook.com/Sin%C3%A4-Olet-Luoja-1180132252167879/?modal=admin_todo_tour

Mutta vastauksia kysymyksiisi saat  myös mistä tahansa muualta internetistä, kohtaamiltasi ihmisiltä tai tulkitsemalla uniasi, synkronistisia tapahtumia ja  symboleja ympärilläsi. Usein viestintuojana voi olla myös eläin, jonka kohtaat, sillä eläimet ovat koko ajan yhteydessä korkeaan tietoisuuteen. Myös pienet lapset kanavoivat usein korkeampaa tietoisuutta, ja siksi sanotaankin, että ”lasten suusta kuulee totuuden”. Heillä ei välttämättä ole käytössään laajaa sanavarastoa, mutta heillä onkin se paljon tärkeämpi lahja, eli yhteys korkeampaan taajuuteen, puhdas intuitio.

Ja sanavaraston rajallisuuden vuoksi heidän viisautensa onkin  kiteytetynyttä ja selkeää, ”kristallisoitutunutta”.

 Pyri löytämään vastauksia kysymyksiisi aina ensisijaisesti omaa sisäistä tietoasi seuraten, sillä tällöin sinut ohjataan vastausten äärelle, tavalla tai toisella. Kun resonoit oman sisäisen tietosi kanssa, niin voit olla varma, että tieto on myös varmasti oikea!

Älä siis pyydä ns. näkijöiltä ”ennustuksia” ollessasi itse matalassa tunnetilassa, sillä silloin vedät puoleesi samalla matalalla tunnetaajuudella olevia näkijöitä, jotka saattavat vahvistaa vain omia negatiivisia uskomuksiasi. Näkijät voivat kyllä nähdä, mitä olet itse omaan lähitulevaisuuteesi luonut, mutta muista, että voit aina luoda itsellesi myös vaihtoehtoisen tulevaisuuden, juuri sellaisen kuin hauat.

Joskus käy myös niin, että sinä oletkin itse eri tunnetaajuudella kuin näkijä, ja tällöin näkijä ei joko näe sinulle mitään, tai hän näkee ”hölynpölyä”, koska hän YRITTÄÄ nähdä sen sijaan, että todella näkisi eli vastaanottaisi haluamasi tiedon. Jos sinulla on tällaisia kokemuksia näkijöistä, niin se tarkoittaa, että oma värähtelytaajuutesi on niin korkea, että sinun on aika  alkaa seurata omaa intuitiotasi, joka on suora ja täysin luotettava väylä kaikkiin etsimiisi vastauksiin: Resonanssi korkeamman tietoisuuden kanssa.

suhteet oma-elama mieli