YELLOW SKIRT
Näitä kuvia ottaessa joku oman elämänsä Mozart harjoitteli Star Warsin tunnaria torvella soittaen. Ei ehkä näitä kuvia katsoessa uskoisi, mutta vähän oli naurussa pidättelemistä. Ei nimittäin Star Warsit ihan nuotilleen mennyt, mutta ainakin oli tyypillä pokkaa soitella ikkunat auki niin, että kaikki muutkin kuuli!
Räpsittiin tosiaan nämä kuvat eilen, kun vietettiin vapaapäivää hellelukemissa. Oli ihan mieletön auringonpaiste ja huikea päivä muutenkin. Syötiin ihanaa aamiaista, käytiin ihmettelemässä Berliinin muurin jäämiä Mittessä, katseltiin kun ihmiset pelasi rantalentopalloa, istuttiin puistossa, poikettiin Club Chaletin takapihakemuihin päiväkaljoille ja vedettiin dönerit napaan terassilla. Ei valittamista siis.
Tästä asusta on tullut yksi mun viime aikojen lemppareista. Hameen ostin taannoin ystäväni synttärijuhlia varten, mutta senkin jälkeen se on ollut kovassa käytössä. Ihan loistava vaatekappale, ja katsokaa nyt tota väriäkin! Niin siisti.
Hattu – Brixton / Aurinkolasit – RayBan / Takki – Cubus / Hame – Topshop / Kengät – Vans
Kuvat: Laura Kannela