Feeling normal and Happy !

Viikonloppu meni ihan mukavasti. Perjantaina olimme koko perhe kotona. Lauantaina oli mahtava sää ja sen kunniaksi kävin pojan kanssa puistoilemassa ja olihan se mukavaa ja ihanaa. Hymyilytti :3 . Illasta poika meni mummolaan yöksi ja minä siirryin vapaille! Menin paikalliselle rannalle jossa oli ystäviäni ja pidimme rennoSti hauskaa 🙂 . Baarissa tuli myös pyörähettyä ja äkkiä pois lähettyä syystä mitä en jaksa selittää. NOH. eilinen menikin rentoutuessa ja valmistautuessa illan häviöön [tiesin jo alusta asti,että Suomi häviää].. Häviön jälkeen tulimme Hoon kanssa kämpille.

Sunnuntai aamuna oli mahtavaa herätä siihen kun toinen silittelee hiuksiani ja pussaa niskaan hyvät huomenet <3

Tämä päivä on mennyt TÄYSIN mahtavalla fiiliksellä etiäpäin! Tällä hetkellä olen täysin tyytyväinen elämääni ja itseeni ja muihin ja kaikkeen! :> voisiko tämmöinen tunne pysyä aina?

Leivoin juuri kaurakeksejä ja kehuja tuli pojalta ”ompa nämä hyviä!” ^_^

Vettä sataa mutta sekään ei lannista YHTÄÄN! hyvä tekosyy järkätä vaatekaapit uuteen uskoon 😉

Nautin nautin nautin tästä päivästä ja se on ihana tunne se !

Vielä voisin inspiroitua leipomaan jotakin kivaa !

Mahtavaa loppuviikkoa!

-T-

Suhteet Oma elämä Mieli Ajattelin tänään

c-moon!!

Sekavaa tekstiä tiedossa vaa PAKKO avautua! : Vihaan kaupassa käyntiä yksin, koska luulen että kaikki tuijottavat ja arvostelevat ostoksiani. Noh vihaan muutenkin kaupassa käyntiä tämmösessä pienessä kylänpahasessa jossa asuu SAATANASTI lestoja ja ne sikijää perkele ku viimestä päivää!! Yritäppä siinä mennä rauhassa ostoksille kun niitä vilisee joka nurkassa JA ne kattoo sua ku peura ajovaloissa. Ihme etteivät juokse kiljuen karkuun. Siis en tunne sanontaa ”lähdempäs rentouttamaan mieleni shoppailu kierrokselle” SIIS ei täällä voi rentoutua kun joku saatanan paikallinen Halppis on tupaten täynnä niitä ja meitä muita. [Siis Kyllä. Minussa asuu pienenpieni rasisti joissakin määrin] .. jokatapauksessa sain suurin piirtein ostokseni tehtyä ja kauhealla ryminällä pois sieltä. -.-

Anyways.. vieressäni on aukinainen sipsipussi [hyvin pitkään aikaan] ja onhan nuo suolaisia kun ei oo pitkään aikaan syöny! Samalla myös hyvejä vaan rasva maistuu erillätavoin läpi kuin ennen. O.o mielenkiintoisia huomioita.

oikea nälkäkin olisi vaan superduper laiskuus päällä joten tyydyn näitten sipsien jlkn veteen ja rahkaan :3 .

Eipä mulla muuta ees ollu.

-T-

Suhteet Oma elämä Ajattelin tänään