Jouluarvonta – Kauneushoitola Hilla

Nyt olisi toisen jouluyllätyksen aika! Jäi vähän viime tippaan niin kuin kaikki muukin tänä jouluna, joten yritän tässä silmät ristissä päivän päätteeksi muotoilla muutaman järkevän lauseen ylläriin liittyen :D! Olen nyt neljän kuukauden ajan käynyt kasvohoidoissa Kauneushoitola Hillassa sekä käyttänyt päivittäisessä ihonhoidossa Ekopharman luonnonkosmetiikkatuotteita ja BTB13-tuotteita. Kasvohoitotuokiot ovat olleet paitsi ihania hemmottelu- ja levähdyshetkiä arjessa, mutta myös varsinaisia ihonhoidon infopaketteja. Hillan kosmetologi Minna Monthan on nähnyt paljon vaivaa selvittääkseen, mikä toimii parhaiten juuri minun iholleni ja opastanut juurta jaksaen ihonhoitorutiineissa. Laadukkaat ja ihanan tuoksuiset tuotteet ovat puolestaan piristäneet harmaita aamuja ja tuoneet – kliseistä, mutta totta – arkeen vähän luksusta ilman luksusluokan hintoja. Minnan kullanarvoisten neuvojen, säännöllisten kasvohoitojen ja oikeiden tuotteiden myötä olen saanut helpotusta ihoni pintakuivuuteen ja hormonaaliseen akneen.

 

Kauneushoitola Hilla, Ekopharma, BTB13, vegaani, ihonhoito, luonnonkosmetiikka

 

Kauneushoitola Hilla, Ekopharma, BTB13, vegaani, ihonhoito, luonnonkosmetiikka

 

Kauneushoitola Hilla, Ekopharma, BTB13, vegaani, ihonhoito, luonnonkosmetiikka

 

Päätimme Minnan kanssa ilahduttaa teitä jouluisella arvonnalla, jossa voit voittaa joko kasvohoidon tai lahjakortin Hillan verkkokauppaan :)! Kaikki verkkokaupan tuotteet ovat vegaanisia.

Voit osallistua arvontaan blogin lisäksi Facebookissa. Näin osallistut arvontaan:

1. Kommentoi tähän postaukseen kumman palkinnon valitset itsellesi: Hillan Kasvohoidon à 60 min (arvo 79 €) vai 80 € arvoisen lahjakortin Kauneushoitola Hillan verkkokauppaan. Laita mukaan toimiva sähköpostiosoite (näkyy vain minulle).

2. Seuraa ja tykkää une petite lifen Facebook-sivusta sekä kommentoi siellä jakamani arvontapostauksen alle, kumman palkinnon valitset.

3. Tuplaa mahdollisuutesi voittaa eli tee kohdat 1 ja 2!

Voit osallistua arvontaan 23.12.2017 klo 12 saakka. Kerro kommentissasi, osallistutko yhdellä vai kahdella tavalla :). Jos osallistut kahdella tavalla, riittää, että kommentoit joko blogiin tai Faceen. Olen voittajaan yhteydessä henkilökohtaisesti.

 

Voit lukea tarkemmin kokemuksiani kasvohoidosta täältä. Lue myös raporttini Ekopharman testijaksosta täältä. Kummassakin postauksessa on Minnalta saamiani ihonhoitovinkkejä, joihin kannattaa ehdottomasti tutustua!

Onnea arvontaan ja ihanaa joulun aikaa jokaiselle <3!

Bisous, Niina

*Arvonta toteutettu yhteistyössä Kauneushoitola Hillan kanssa.

 

Lue myös, mikä oli ensimmäinen jouluyllätys tai tutustu une petite lifen 20 suosituimpaan postaukseen!

Ota yhteyttä: unepetitelife@gmail.com | Seuraa une petite lifea Facebookissa | Seuraa une petite lifea Instassa @unepetitelife

kauneus iho vastuullisuus hyva-olo
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.