Reality Bites
Takana on ihana loma ja melkein viikko (!) yhteistä aikaa. Tällaisten hetkien jälkeen paluu todellisuuteen, Suomeen ja arkeen on aina yhtä hankala ja olenkin taas itkeskellyt koko päivän vaikka lähtö on vasta illalla. Eilen juhlittiin T:n syntymäpäivää ja vaikka fiilis ei ollut väsymyksestä huolimatta katossa kummallakaan, taioimme kaapista löytyneistä aineksista HannaG:n ohjeen mukaan herkullisen sitruunapastan ja jälkiruoaksi herkuttelimme leipomallani suklaakakulla.
Lennän illalla Helsinkiin ja aamulla jatkan aikaisella lennolla Tukholmaan, missä tapaan uuden tiimini ja kollegani. Yritän motivoitua tulevaan viikkoon duunin kautta, sillä se on tällä hetkellä yksi tärkeimmistä asioista elämässäni ja pitää minut järjissäni heikkoina hetkinä.
Muutenkin suhteellisen täysi kalenteri pitää huolen siitä, että päivät menevät ohitse ja ennenkuin huomaankaan, ollaan taas yhdessä.