Rehellisen ankea sunnuntai
Huoh tätä arkea ja tulevaa viikkoa. HUOH minä sanon. En nyt häpeile yhtään sanoa että mulla on tilillä 8 e, koska se on totuus. Pankissa sanottiin että opintolainan hakeminen on helppoa ja se siirtyy päivässä tilille. Eipä siirtynyt, kun torstaina sitä hain. Oon aika varma että ei siirry huomennakaan. Eli ei kun soittoa taas porukoille, että en pärjää. 😀 en millään haluais. Toisaalta oon tähän asti pärjännyt tän yksin asumisen kanssa ihan hyvin ja ens kuusta lähtien tilanne on taas parempi kun oon töissä, joten ei ole niin kamalan noloa kerjätä rahaa.
Ulkona on harmaata ja vastapäisen kerrostalon melkein kaikki ikkunat on pimeinä, melko masentava näky. Ja mulla on ikävä ihmistä jonka kanssa mulla oli viime vuonna juttua. Ai kun hyvä että tämäkin tuli tähän väliin! Mulla on myös edessä neljä päivää koulua ja töitä putkeen, siis 6-8 h koululla ja 5 h töissä ma-to. Että tervemoi.
En tiedä pitäisikö itkeä vai nauraa, en haluaisi valittaa mutta tää loputon talvi ja loputon tammikuu on välillä vaan ihan naurettavan masentavaa aikaa. 😀 Vaikka miten yrittäisi pitää mielen auringossa ja Kööpenhaminassa, arki painaa päälle niin älyttömän lujaa.
Mulla ei ole siis mitään muuta vaihtoehtoa kun keskittyä taas voimaannuttavaan musiikkiin. FUNin miekkoset osaa ainakin suhtautua elämään positiivisesti. 🙂
If you’re lost and alone or you’re sinking like a stone
Carry on
May your past be the sound of your feet upon the ground
Carry on
Samoin tämä Mr.Positive:
Näin muuten unta että olin sinkkuelämään naisten kanssa jossain hienoissa coctailpartyissa. Ne yritti epätoivosesti flirttailla Ryan Goslingin näköiselle miehelle että se tulis hakemaan niitä tanssimaan, mutta sepä tuli hakemaan mua. Ja me tanssittiin oikein ihanasti lähekkäin, haha. Tän oli parasta olla enneuni, jooko?!
Toivottavasti seuraavat neljä päivää sujuisi suht mallikkaasti, jaksaisin herätä aamulla ja rahat riittäisi edes ruokaan. En taida keretä postailemaan, mutta nähdään viimeistään perjantaina. :)
– Kata