Häikäsee
Mistä näitä aurinkoisia päiviä oikein tulee? Pieni pyyntö: älkää koskaan loppuko.
Lämpömittarikin sekosi. (pahoittelen likaista ikkunaa, tota likaa ei ole huomannut kaiken pimeyden keskellä)
Heräsin tänään yhdeksältä ja huomasin nukkuneeni pommiin. Lähetin luokkalaiselle viestin ja se vastasi ” joo mäki nukun vielä” , muistan että hymyilin sille kaksi sekuntia kunnes nukahdin samantien uusiksi. Hyvät unet tuli kyllä niin tarpeeseen että ei paljoa haittaa aamun tuntien menetys.
Pidin päivällä jotain puoli tuntia parvekkeen ovia auki ja sieltä tuli sisään pelkkää lämpöä. Niin uskomatonta! Vähän ohuesti harmittaa etten saa nähdä Turun huhtikuuta ja toukokuun jokilaivojen avaamista, mutta toisaalta Kööpenhaminassa tää pienikin harmistus varmasti unohtuu.
Pakko mainostaa ihania seesaminäkkäreitä! Mun piti ostaa tänään kaupasta riisikakkuja mutta oli niin kamala kiire että onnistuin jotenkin valitsemaan tän paketin, ja olikin sitten positiivinen ylläri. Ihan älyttömän hyviä! Paketissakin lukee että herkuttelijan vaihtoehto. :D Mun pitää hillitä itseäni etten syö koko pakettia kerralla. Ja runsaskuituinenkin vielä!
Mitäs muuta, no ihania työkavereita tekisi taas mieli hehkuttaa. Nyt me päätettiin että lähdetään joku päivä bingoon. Ja siis kunnon mummobingoon. Rankat duunit vaatii rankat huvit. :)
Hyvää yötä!
– Kata