Marimekon ihanuudet
Menin pitkästä aikaa kuolailemaan Marimekon tuotteita. Yleensä välttelen sekä nettisivuja että Marimekon kauppoja koska eihän niihin ihanuuksiin koskaan ole varaa. Tässä on mun mielestä kivoimmat jutut kevätmallistossa.
Miten ihana tää tunika olis kesällä! Ihan täydellinen vaikka festareille, jossa sitä ei kyllä toisaalta raaskisi pitää, kun hinta on kuitenkin 159 e. Yhdistäisin tähän mun isot pyöreät aurinkolasit.
Ja tämä takki! MITEN IHANA! Noi napit ja taskut ja väri ja iso koko, täydellinen! Oon viime aikoina kuolannut eniten just Marimekon takkeja, vois mennä ihan huvikseen sovittamaan tätä liikkeeseen, ihan vaan ihailun vuoksi. Hintaa en uskaltanut edes katsoa.
Tätäkin mekkoa käyttäisin kyllä mielelläni jossain kesäjuhlissa, vaikka häissä.
Haaveilen tästä kankaasta tehdyistä verhoista. Niin ihanan raikas ja voimaannuttava väri. Oon muuten aikamoinen lakana-addikti, mun tekis mieli aina ostaa kaikki kivat lakanat vaikka niitä ei yksi ihminen tarvitse kuin ehkä kahdet. :D lakanatkin tästä kankaasta olis ihan superihanat.
– Kata