Olo samaan aikaan laiska ja niin hektinen
Rakastan kesää niin paljon, niin paljon, niin paljon, etten osaa sanoin kuvailla. Olen pikkuhiljaa saanut arkeani yhä tyhjemmäksi kaikista hoidettavista asioista ja saanut keskittyä vaan töihin. Viime viikolla sain kuulla että teen työtiimini parasta tulosta, ainakin juuri tällä hetkellä. Se on niin hullun ihanaa kuulla.
Koitan totutella siihen että saan ihan oikeasti käyttää suurimman osan päivistäni nyt puistossa makaamiseen. Eikä se ole keltään tai miltään pois.
En osaa oikein edes kunnolla reagoida kaikkeen lämpöön, vehreyteen ja Turun kauneuteen. Niin uskomatonta se on. Tämäkin viikko on yksi vuoden parhaista, huomenna me roudataan meidän huonekalut Gaggui-kaffelaan esille, plus kaikki täydelliset helteet ja viikonloppuna Ruisrock! Ainoa asia mikä ärsyttää on se että palkkapäivä on taas vasta Ruissin jälkeen , kuten aina ennenkin, eli vkl pitää laskea jokainen euro ja punnita jokaisen kaljan ostaminen supertarkkaan. :D
Ensi viikko on lomaa, sitten on Turku Modern, sitten on H2Ö!!! Liian ihanaa ja kaunista, kaikki.
<3