16 down 10 to go!

lenkkari.png

Huomenna se sitten vielä lähtis, 1x10km eli Naisten Kymppi! Jos sää on nätti, päälle lähtee kuvassa näkyvät ja mukavan räikeät vehkeet. Ihan hyvältä näyttää 😉

Ajattelin lähteä matkaan tunnin porukassa ja katsoa, mihin paukut riittää. Viime viikon 16km ainakin kasvatti uskoa siihen, että hyvässä hapessa tämäkin tulee menemään.

Lihaksissa pitäisi olla kunnolla tankkausta ja meininki on muutenkin hyvä. Ainoa vähän jännittävä elementti ovat lenkkarit.. Pegasukset ovat viime viikonlopun jälkeen mennyttä, mutta ajattelin kokeilla blogin kautta saatuja Puman Mobium Elitejä! Eiköhän popoista voi antaa ihan hyvän arvionkin sitten, kun niillä on kipittänyt tuollaisen reissun.

Niin ja jos lenkki menee penkin alle, niin syy on tietty kengissä!!

Tossut on muuten ihan supermukavat jalassa ja ne ovat olleet mulla arkikäytössä useampana päivänä, eli mikään hiertäminen ei huoleta. Viimeinen vaihtoehto on napata auton takakonttiin Nike Freet ja tehdä viimeinen päätös intuitioon luottaen juuri ennen Lilyn juoksutiimin tapaamista.

Kymppiraporttia siis luvassa huomenna ja nykäiskääs hihasta, jos minuun törmäätte ^_^

Hyvinvointi Liikunta Mieli
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.