Urpot taas Vedossa
Mitä tästä kuvasta voi päätellä? No sen, että mun ja Natan treeniaikataulut osuivat pitkästä aikaa kohdilleen <3__<3
Oltiin eilen vetämässä melko hikiset ja ihanat Voima- & Kestävyystunnit Vetosalilla, joka on nykyään niin ihanan avara ja valoisa ja ilmava ja ihana ja ihana ja ihana!
Voimatreeni oli hyvää peruskauraa reseptillä:
- Leuanveto x 6
- MaVe x 8
- Kulmasoutu tangolla x 8
Kierroksia 5, ja tauot niiden välissä 1,5min.
Kestävyydessä puolestaan tehtiin kolme viiden minuutin patteria, joista löytyi liikkeet:
- Soutu 250m + Wallball x 10
- Rengasvatsat x 10 + Punnerrus x 10 + Selänojennus x 10
- Saksihyppy x 10 + Ball Slam x 10 + Etuheilautus x 10
Jokaista liikeparia tai -kolmikkoa junnattiin putkeen 5min, ja hiki lensi.
Niin paljon, että se valui mun silmään samalla, kun Nata ehti poseerata jo täyttä häkää.. Ei se mitään, Nata voi muutenkin hoitaa tän dynaamisen duon photogeeniset osuudet!
Mulla oli päälläni ensimmäistä kertaa viikonloppuna ostettuja treenikamoja ja mitä huomasinkaan? Mun ylivoimaisen upeista Niken urheilurintsikoista kuukausia kateellisena muhinut Nata oli bongannut melkein yhtä hienot itselleen – harmi vaan, että mä tein tismalleen saman löydön :D Oon siis edelleen tän erittäin virallisen ”Niken coolit urheilualusvaatteet” -kisan johdossa luvuin 2-1.
Great minds think alike, vai miten se meni?
Oltiinpas me taas hulvattomia.
Oikeasti mun treenigearin coolein osa on rintsikoiden sijasta mun salainen ase ja hyvän treenin salaisuus, eli nämä pinnit:
Nämä päässä on hyvä lähteä kohta vähän kuntonyrkkeilemään!