3 x Netflix

Viime sarja- ja leffasuosituksista on vierähtänyt tovi, joten ajattelin aktivoitua tällä saralla.

Pimenevät syysillat tulee helpommin vietettyä sarjojen ja leffojen parissa.

Oma kestosuosikkini on tietenkin Frendit jota voi katsoa aina. Olen kuitenkin katsellut muutakin kun Frendejä, näitä alla olevia viimeisimpänä. Kaikki löytyvät Netflixin valikoimasta.

Leffa: Enola Holmes

Millie Bobby Brown, eli Stranger Things in Eleven, on nuoresta iästään huolimatta jäätävän kova ja nerokas näyttelijä. Enola Holmes on Sherlock Holmesin pikkusisko, joka leffassa selvittää äitiinsä katoamista. Ilman Millieta leffa olisi keskinkertainen tekele, mutta nyt se on hyvin viihdyttävä sunnuntaipäivän leffa. Kukapa ei nauttisi pienestä salapoliisimysteeristä huumorilla höystettynä.

Sarja: Emily in Paris

Sinkkuelämää-sarjan tekijöiden uutuus. On aika isot saappaat täytettävänä kun puhutaan  Sinkkuelämästä, ja suosittelen että unohdat sen  samantien. Muuten sarjalle tulee asetettua aivan kohtuuttomia odotuksia, varsinkin kun tätä on niin kovasti hehkutettu jo etukäteen. On totta, että Pariisi on ihan yhtä upea kun New York, Lily Collins on ihana ja symppis, ja asut ovat upeita. Silti, kaikki tämä on jo niin nähty! Tulee liikaa mieleen Paholainen pukeutuu Pradaan ja muut samantyyppiset tuotokset. Eikä siinä mitään pahaa ole, tämä on viihdettä ja iloa, tuskin mikään tuleva klassikko, mutta tarvitseeko kaiken ollakaan?

Sarja: Kokkishow

Maailman parhaasta ja ainoasta kokkausohjelmasta on tullut kolmas osa. Jos rakastat ruokaa ja mielenkiintoisia juttuja, katso tätä. Maksimoin nautinnon vapaapäiväni herkuttelemalla samalla kun katsoin uusia jaksoja… Ruuissa ei rasvaa säästellä, kaikki tehdään viimeisen päälle hartaudella. Kunpa näiden herrojen kanssa pääsisi kokkailemaan. Tai edes maistamaan tuotoksia! Äärimmäisen viihdyttävää. Tuntuu vaan että lihoo jo kilon kun painaa sarjan pyörimään.

Kulttuuri Leffat ja sarjat
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.