Pink drink

IMG_8151.jpg

Mulla on ollut jo pitkään mielessä että haluan kehitellä Hey Girl-nimisen juoman. Kaikki oikeastaan alkoi kun sain testiin vodkaa talvella.

Aikaa eikä ideoita oikein kuitenkaan tuntunut olevan, joten idea jäi. Eilen kun muutenkin väärin keittiössä, päätin testata mitä tulee kun miksaa hattaraa ja lonkeroa sekä limen mehua…kuulostaa ehkä vähän hurjalta, mutta siitähän tuli Hey girl niminen  drinksu :D.

Juoma on maailman helpoin tehdä, ja ihan super söpö. Makeusastetta voi säätää hattaran ja limemehua määrää vaihtelemalla. Ja jos haluaa vähän tiukempaa tavaraa, voi sekaan lorauttaa vodkaa.

Pinkin juoman koristeeksi sopii limeviipale ja ehkä kourallinen jäitä. <3

IMG_8160.jpg

IMG_8196.PNG

 

Puheenaiheet Ruoka ja juoma DIY Höpsöä
Kommentit (10)
  1. vilhelmiinah
    21.5.2018, 15:06

    Mätsää hyvin mun asuntoon! 😀 Tämä drinkki käteen ja istumaan mun vaaleanpunaiselle sohvalle, vaikka ne rusettikengät jalkaan. Hahha, tässäpä vasta ideaa! Mutta pakko testata sun nimikkodrinkki kesän juhlissa! 🙂

    1. MarikaJohannaP
      22.5.2018, 06:08

      Kuulostaa täydelliseltä 🙂 <3!

  2. Kirsikka W.
    20.5.2018, 20:45

    Kuulostaapa herkulliselta! Tätä voisin hyötykäyttää kesällä vaikka jossain tyttöjenillassa 🙂 

    1. MarikaJohannaP
      21.5.2018, 11:20

      Joo, kerro sitten toimiko :)!

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät merkitty *

Kommenttisi tallennetaan sivustolle ja CleanTalkin roskapostinesto voi tarkistaa ne roskapostin ehkäisemiseksi. Katso lisätietoja tietosuojakäytännöstämme.