Tyylimuusa Cate
Rakastan erilaisia tyylejä, ja mulla on monta tyyli-inspiraationlähdettä Audrey Hepburnista Kim Kardashianiin. Pyöräilyhousut ovat ihan yhtä cool kuin jakkupukukin. Kaikessa on kyse siitä miten vaatteen kantaa ja onko se oman näköinen.
Toiselle sopii äärettömän naisellinen röyhelötyyli, toiselle minimalistinen ja pelkistetty linja, jotkut ovat hybridejä siltä väliltä (kuten itse).
Tämän kesän todella niukkojen bikinien ja hellevaatteiden jälkeen, syksylle tekee mieli jotain ihan muuta.
Olen fiilistellyt koko kesän vanhan Hollywoodin glamouria, Lauren Bacallia ja kumppaneita, ja toisaalta ysäri ja kasari malleja.
Törmäsin Pinterestissä Cate Blanchettin kuviin ja hänen tyylinsä on kyllä täydellinen. Hieman maskuliininen mutta silti naisellinen.
Hyvin istuvat puvut, tyylikkäät paitapuserot ja minimalistiset asusteet toimivat aina. Niihin voi myös helposti yhdistellä kesän röyhelö- ja pitsipaitoja.
Mikä parasta, tyyli on toteutettavissa jo kaapista löytyvillä jutuilla.