Teddytakki fiilistelyä
Syksyssä yksi parhaita asioita mielestäni on muoti. Tyyli uudistuu, värit tummuvat, kaikki on herkullisen syvää, ruskean, beigen, oranssin ja punaisen eri sävyjä.
Pehmeät lämpimät materiaalit valtaavat vaatekaapin, ja pukeutumisessa voi kerrostaa erilaisia materiaaleja mielenkiintoisesti sekaisin.
Aina kun tunnen lämpötilan tipahtavan ulkona pari astetta, yritän ajatella positiivisesti että nyt voi taas ottaa jonkin ihanan paksumman takin käyttöön.
Tänä syksynä sydämeni on totaalisesti vienyt teddykarvatakit. Ja niitä on kohtuulliseen hintaan tarjolla useammallakin taholla. Poimin tähän mun omat lempparit.
Takit järjestyksessä:
1. Vero Moda, (hinta kuvassa) 2. H&M (99,00) 3. Monki (70,00) 4. Zalando: Topshop (107,95) ja New Look (54,95)
–
To soften to blow and sadness of ending summer, I try to focus on autumn fashion. I think it is by far one of the best things about autumn. New looks, new colors, darker shades and earthy tones.
Autumn style is all about soft, warm materialsa, and layering. Ansd autumn and winter coats are just dreamy and cosy.
This year I’m going all gaga over teddy jackets! What’s your pick?