Ihana turhuus
Tiedättekö sen ihanan turhuuden jota et itseasiassa ihan oikeasti välttämättä tarvitse, mutta se on vaan niin ihanaa että et välitä. Jotain mikä vaan tekee arjesta asteen mukavampaa.
Jokin tuoksu, maku, koru, biisi, tai vaikka sarja. Voisit hyvin elää ilmankin, mutta et vaan halua.
Lushin vartalovoiteet on mulle niitä ”sweet nothings”. Kroppani iho ei kuivu mitenkään dramaattisen paljon talvellakaan, eli en ”joudu” rasvaamaan sitä päivittäin.
Tutustuin ensin Sleepy-voiteeseen, ja sitten tähän Snow Fairy-vartalon hoitoaineeseen(!). Kyllä, hoitoaineeseen jonka annetaan vaikuttaa iholla kuten hoitoaineen hiuksissa.
Ajatus on aika hassu sellaiselle joka on tottunut siihen että voide jätetään vaikuttamaan iholle.
Tykkään silti tästä tuotteesta super paljon, ja Lushin myyjä vinkkasi että tämän voi jättää vaikuttamaan iholle saunan ajaksi. Täydellistä!
Tuoksu on makea ja karkkimainen, ja koostumus pehmeä ja pinkki.
Loistava tuote meille jotka tykkää maksimoida kaikki tilanteet ja jotka tykkää saada monta kärpästä yhdellä iskulla. Nyt voin joogan lisäksi kosteuttaa ja hoitaa vartalon saunoessa :).
* tuote saatu testiin blogin kautta