Viikon asut – kevättä odotellessa
Tykkään mustasta nilkkapituisesta toppatakistani, mutta pikkuhiljaa alkaisin olla valmis laittamaan sen seuraavaa talvea odottamaan.
En muistanut maanantain kiireessä ottaa asukuvaa, mutta musta toppatakkini minulla oli päällä, ja töissä asuna harmaa college ja harmaat suorat housut.
Tiistaina oli vuorossa valkoinen t-paita, harmaat suorat housut, stailattuna vyöllä ja nutturakampauksella.
Keskiviikkona laitoin lempparibleiserini, luonnonvalkoiset farkut ja t-paidan. Tämä asu oli viikon suosikkini. Jalassa tuttuun tapaan lenkkarit ja hiukset nutturalla.
Torstaina vuorossa oli pitkä hame, harmaa t-paita ja maiharit. Tämä on myös yksi suosikki yhdistelmiäni.
Perjantaina valitsin boheemimman asun, röyhelöisen, kevyen paitapuseron, vaaleat farkut ja hiukset jätin rennosti auki.