Ihmemaassa eli I love me-messuilla

IMG_8396.JPG

Mun messuille lähtö sunnuntaina alkoi hienosti…luulin että mulla on vielä tunti aikaa lähtöön, ja venyttelin alusvaatteissani kun kaverilta tuli viesti että ”lähdin tulemaan”…öö juna lähteekin siis puolen tunnin päästä. Ei puolentoista tunnin päästä.

Siinä meni ajatus harkitusta asukokonaisuudesta. Mustaa päälle, lakki päähän ja Martensit jalkaan.

Junaan ehdittiin ja siellä tsekkaan kameran…joo, eipä tietenkään siinä ole muistikorttia, koska purin edellisen päivän kuvat ja kortti jäi niille teille. Siinä vaiheessa oli todella vähän ”I love me” fiilis!

IMG_8394.JPG

Messuille pääsy kuitenkin korvasi kaiken. Kun näin messualueen, mulla unohtui mun tärpit saman tien ja mun teki vaan mieli juoksennella kojulta toiselle.

Raakasuklaata tuli nautittua kiitettävät määrät päivän aikana :D. Ja ensimmäistä kertaa kävin hyvässä kasvisruokabuffetissa Wicked Rabbitissa.

Messut olivat mun mielestä 10/10. Löysin mm. Jen Sinceron You are a badass kirjan, 3 lupaavaa luomudeodoranttia, joista oma postaus myöhemmin, ihmeelliset vihreät silmänalusnaamiot ja vaikka mitä! Törmäsin myös itselleni uuteen luonnonkosmetiikkamerkkiin joka hurmasi mut täysin, mutta siitäkin oma postaus myöhemmin.

Ylipäätään luonnonkosmetiikan valtava tarjonta ilahdutti mua aivan suunnattomasti! Olin seota ja kyllä, ylitin budjettini.

Tässä kuvia messutunnelmista, puhelimella mentiin tällä kertaa…

IMG_8399.JPG

IMG_8402.JPG

IMG_8405.JPG

IMG_8409.JPG

IMG_8412.JPG

IMG_8416.JPG

IMG_8418.JPG

IMG_8423.JPG

IMG_8424.JPG

IMG_8426.JPG

IMG_8431.JPG

IMG_8435.JPG

IMG_8438.JPG

IMG_8441.JPG

IMG_8446.JPG

IMG_8458.JPG

IMG_8460.JPG

IMG_8462.JPG

IMG_8463.JPG

IMG_8466.JPG

IMG_8467.JPG

IMG_8471.JPG

IMG_8478.JPG

Odotan innolla ensi vuoden messuja!

Muoti Hiukset Meikki Trendit