Joulukuussa aion nauttia näistä

9031608A-E96C-465C-81C4-3BFA09935ACB.jpeg

Mun lemppari hetkiä on se, kun hommat on tehty ja saa rauhassa keskittyä leffaan joidenkin herkkujen kera. Ja se kun samalla voi nautiskella suklaata, poppareita, sipsejä, mitä ikinä mieli tekee.

Olen muuten se tyyppi jolta ei kannata tulla kysymään vinkkejä hienoista taide-elokuvista…mutta jos kaipaat toimintaa, hömppää tai viihdettä, kysy multa!

Joulukuussa odotan viihtyväni useammankin uutuusleffan parissa, ja eniten odotan näitä:

7.12 Dumplin’ (Netflix)

Jennifer Anistonin tähdittämä ja Dolly Partonin musiikilla höystetty leffa entisestä kauneuskuningattaresta ja hänen tyttärestään. Leffa ravistelee perinteisiä ja romukoppaan joutavia kauneuskäsityksiä. Rakastan Jennifer Anistonia, ja leffan musiikkeja olen fiilistellyt jo etukäteen.

https://youtu.be/qHyks6pyM_Q

14.2 Second act (Teatteriensi-ilta)

Toisen mun lemppari Jenniferin, eli JLo:n paluu elokuvien pariin. Kypsemmän naisen urahaasteita käsittelevä komedia vaikuttaa hauskalta ja symppikseltä hyvänmielen leffalta. Sellaisia ei voi koskaan olla liikaa!

https://youtu.be/xtXXjpSnoJ0

21.12 Aquaman (Teatteriensi-ilta)

Jason Momoa on Aquaman…tarvitseeko sanoa enempää. Mutta joo, tykkään monesta sarjishahmoihin perustuvasta leffasta. Nämä ovat toimintaa ja huumoria täynnä, ja takaavat hyvän pari tuntia viihdettä ja aivot narikkaan meininkiä.

https://youtu.be/WDkg3h8PCVU

Kulttuuri Leffat ja sarjat
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.