Nautitaan (vaikka väkisin)

Kesä17-1-25.jpg

 

Havahduin tänään siihen, että kesälomani alkaa olla lopuillaan ja blogissakin on ollut tahaton hiljaisuus. Pahoittelut siitä!

Keräsin tähän postaukseen kesän ihanimpia muistoja tähän saakka ja edellisiin vuosiin verrattuna tänä kesänä on tullut hengattua ennätyksellisen paljon myös ystävien lasten kanssa.

 

Tänä kesänä on ollut myös harmillisen huonot säät, eikä ilmiö ole varmaan mennyt keneltäkään ohi. Tähän on tultu, että 18-astetta ja pilvinen sää lasketaan auringonottokeliksi. Olen myös rohkeasti vetänyt kesätamineet päällä kylmemmillä keleillä, mutta mökillä taas ollaan vastaavasti värjötelty sisällä takka päällä.

Onneksi kesää on vielä puolet jäljellä ja toivon mukaan myös tänne Etelä-Suomeen rantautuisi vielä hellepäiviä. Jos ei, niin nautitaan silti. Vaikka väkisin.

 

Kesä17-1-16.jpg

Kesä17.1.jpg

Otus-1.jpg

Kesä17-1-27.jpg

backyardparty-13.jpg

Kesä17-1-19.jpg

Kesä17-1-15.jpgkesa17.jpg

backyardparty-11.jpg

Kesä17-3.jpg

backyardparty-43.jpgKesä17-1-3.jpg

Kesä17-1-4.jpg

Kesä17-1-5.jpg

Kesä17-1-6.jpg

Kesä17-1-2.jpgKesä17-1-11.jpg

Kesä17-1-14.jpg

 

 

Lue myös:Kesän ihanimmat puutarhajuhlat5 hyvää syytä olla alasti

 

 

INSTAGRAM (@KRISELDA) / FACEBOOK / PINTEREST

 

 

suhteet oma-elama mieli
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.