Frisco tärpit jakoon

maxresdefault.jpg

 

aika on kulunut taas kuin varkain. sisustushuumassani en ole ennättänyt lainkaan suunnitella parin viikon päästä starttaava San Francison lomaa, ja nyt reissu tulee perävalot edellä vastaan. 

koska teissä lukijoissa on niin kosmopoliittia väkeä, niin kysynpä teiltä vinkkiä siihen, mitä San Franciscossa ja lähiympäristössään kannatta tehdä? erinomainen ruoka, ihanimmat putiikit, kauniimmat nähtävyydet ja reippaimmat patikkareitit kiinnostaa. vaikken kummoinen sokerihiiri olekaan, on must visit listalla tällä hetkellä ainoastaan yksi kohde: instgramfiidinsä perusteella jumalainen leipomo  Mr. Holmes Bakehouse, jonka imellyksiä on pakko päästä testaamaan. 

otan kaikki vinkit avosylin vastaan. 

ps. snapissa muutama päivä takaperin näkynyt chilirapu-salaattikääröresepti tulee ensi viikon aikana kuvatuksi myös blogiin. ja muutoinkin otan ryhtiliikkeen blogihommiin, nyt kun kotiprojekti alkaa olla taputeltu. 

 

Kulttuuri Matkat
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.