Tampereen Bakery Cafessa kakkubuffet – NAM

Moro!

Käytiin tutustumassa Tampereen Bakery Cafe -kahvilaan, joka on avattu keskustaan osoitteeseen Tuomiokirkonkatu 26. Tarjolla oli pieniä suolaisia ja makeita pikkupurtavia, jotka vei kyllä muijien kielet mennessään.

bc11.jpg

bc7.jpg

bc10.jpg

Oltiin todella onnellisia kun nähtiin tää vitriini!

bc5.jpg

bc4.jpg

bc3.jpg

Kaikki oli tosi maistuvia, mutta varsinkin täytetty valkosuklaapallo, suklaakakku ja moussekakku oli meidän mieleen. Tämän vuoksi oltiinkin aika iloisia kun huomattiin, että kahvilassa järjestetään kakkubuffa!!

bc1.jpg

bc6.jpg

bc2.jpg

bc13.jpg

bc8.jpg

bc9.jpg

bc12.jpg

Bakery Cafessa on aamiaissämpylöitä, lounasta salaatin ja keiton muodossa, ja niitä ihania leivoksia ja kakkuja.

Ja nyt herkullinen menovinkki lauantaipäivän aloittamiseen eli se kakkubuffet! Tampereen Bakery Cafessa on huomenna lauantaina kakku- ja jälkiruokabuffet 15e hintaan. Sinne niin juomaan maailmanluokan kahvit ja syömään makeaa mahan täydeltä klo 12-16.

Ihanaa viikonloppua!

– Muijat

kulttuuri suosittelen ruoka-ja-juoma