JOULUKUU
Uusi vuosi on alkanut hienosti! Napero oppi kävelemään heti tammikuun ensimmäisenä päivänä, valkoisen ja kaunis lumipeite satoi vihdoin maahan (sekä nämä -20C pakkaset yllättivät), sekä yleensäkin uusi vuosi ja uudet kujeet kutkuttavat jo mukavasti vatsanpohjassa. Toivon todella, että tämä vuosi tulee olemaan yhtä onnistunut ja rakkauden täyteinen kuin edeltäjänsäkin.
Ajattelin vielä palata hetkeksi vuoteen 2016 ja sen viimeisen kuukauden tapahtumiin. Listasinkin tähän alle jo totuttuun tapaan blogin teemojen mukaisesti hieman muistoja viime kuulta.
TYYLI
* ajatus paljaista nilkoista kylmäsi, joten puin sukkahousut vajaamittaisten farkkujen alle.
* kyllästyin yhtenä päivän tummien värien suosimiseen ja heitin kesämekon housujen kaveriksi. Muutenkin yritin lisätä väriä pukeutumiseeni asusteiden avulla.
* tilasin Mére Souer -merkiltä pitkään himoitsemani ”Raising the Future” ja ”Inspire Sisterhood” -paidat.
* kirjoitin Oodin poolopaidalle.
* kokeilin yhdistää siistimmät suorat housut lenkkareiden kanssa.
NAPERO
* juhlisti ensimmäistä syntymäpäiväänsä.
* auttoi (sotki perässä!) vanhempiaan kotitöissä.
* vietti joulua niin Helsingissä kuin Jyväskylässä.
* opetteli kovaa vauhtia kävelemään.
* kerkesi lukea uuden Trendin-lehden ennen minua. :D
* ei vielä kiinnostunut joulupukista tai uuden vuoden juhlallisuuksista.
ILAHDUIN/MENETIN HERMONI
* jouduin kunnon HC-ihmiskokeeseen kun kännykkäni hajosi ja sain tilalle vanhan kapulamallisen kännykän.
* hermojani koetteli myös tuotannosta poistetun lempikuppini rikkoutuminen sekä naperon mieltymys räjäyttää kotiimme kaapit sekunneissa.
* olin kuitenkin onnessani päästessäni treffeille Mirkon kanssa.
* nautin vanhempieni luona vierailusta, levosta ja ulkoilusta.
* innostuin blogissa paljastamaan itsestäni hieman enemmän.
* ilahduin hurjasti huomatessani, että tämä kirjoitukseni oli jaettu myös Trendin Facebook-sivuilla.
* sain blogin kautta kokeiluun Helsinki Wild Foodin tuotteita ja valmistin nokkosrouheesta parasta (anteeksi omakehu) pestoa, mitä olen maistanut. Kirjoitan lisää kokemuksiani HWF:n tuotteista tänne blogiin ensi viikon aikana.
* joulukuun loppupuolella minua mietitytti paljon tyttöjen välinen kyräily ja pohdinkin paljon, miksi vieläkin käytämme liian paljon energiaa keskinäiseen kilpailuun kun yhteistyöllä voisimme saada niin paljon enemmän aikaan. Julkaisin aiheesta tammikuun ensimmäisen kirjoitukseni.
Ihanaa alkanutta vuotta!
INSTAGRAM // FACEBOOK // BLOGLOVIN’