Ensimmäinen Estée Lauder -huulipunani
Tämä postaus on ollut luonnoksissani jo jonkin aikaa, mutta koska en ollut kunnolla päässyt testaamaan postauksen pääosassa esiintyvän punan kestävyyttä, en voinut juttua vielä julkaista. No maanantaina puna pääsi vihdoin kovaan testiin, mutta nyt postaus on vieläkin vaikeampi kirjoittaa. Olen nimittäin sa-na-ton.
Vinkkasin teille jokin aikaa sitten Kendall Jennerin uudesta upeasta nimikkopunasta. Tuo Estée Lauderin puna osoittautui kuitenkin online limited editioniksi, eli sitä ei saa kuin netistä ja sieltäkään sitä ei saa tilattua Suomeen. Onneksi Estée Lauderin suomalainen pr-toimisto otti minuun yhteyttä ja lupasi lähettää testiin saman sarjan punan, hieman vain eri sävyisenä. Pari päivää myöhemmin postissa saapui suuren rakkauden sytyttänyt Pure Color Envy Matte Sculpting Lipstick sävyssä Decisive Poppy.
Ja siis mitähän tähän nyt sitten kirjoittaisi. Että tämä on aivan upean ihanan kauniin sävyinen? Ja että se pysyi maanantaina virheettömänä klo 12-18.30 välisen ajan, minkä jälkeen se piti ottaa meikinpoistoaineella pois? Ja että se samaan syssyyn kesti yhdet tikka masalat leppävaaralaisessa intialaisessa ravintolassa? Ja että en joutunut korjailemaan sitä kertaakaan? Tai että se on maailman paras mattapuna ikinä ever koskaan?
En ole aiemmin syttynyt selektiivisen puolen tyyriimpiin puniin, koska olen tuntenut, että halvalla voi ihan hyvin löytää yhtä hyvää. No näin hyvää en ole löytänyt. Piste. Estée Lauder Pure Color Envy Sculpting Lipstick on Suomeen vasta tulon päällä, mutta ilmoitan heti kun punia löytyy kaupoista! 🙂
EDIT: Kendall Jennerin nimikkopuna on tilattavissa myös Suomeen Lookfantastic.comista! Itse klikkasin juuri omani ostoskoriin ;)
// I’m speachless by Estée Lauder Pure Color Envy Sculpting Lipstick. So creamy, so pigmented and super long lasting. It didn’t even crack last Monday when I had it on from 12 to 6 pm. I didn’t have to put on more coats and I even ate Indian food with it! Loviiiing <3