Liian isot ripset
Irtoripsien kanssa on sellanen homma, että kun silmiä on hankalaa pitää auki, ripset ovat jo liian runsaat. Nämä Ardell Douple Up 201 -ripset taitavat nyt mennä siihen luokkaan. Harmi sinänsä, sillä muuten nämä ovat ihanat!
Koko tämän viikon olen esitellyt Bangerhead.fi:stä saatuja tuotteita ja siis myös nämä jättiläiset tulivat paketin mukana.
Olen alkanut jotenkin vaivihkaa siirtyä suosikkimerkki Kissistä näihin Ardellin irtoripsiin. Muista olen todella tykännyt ja eräät vielä esittelemättömät suosikkiripseni ovatkin juuri Ardellin kokoelmista. Kaikki ovat olleen sopivan kokoisia ja helposti taipuvia, mutta ilmeisesti näissä Douple Up -linjan ripsissä nauha on liian paksu, eivätkä ripset meinaa millään taipua omien silmieni muotoon. Lopputuloksena oli vähän aikaa ihossa kiinni pysyneet ripset, mutta jonkin ajan päästä ripsinauhat alkoivat irrota silmien sisänurkista.
Vaikka nämä tällaiset jättiläisripset niin ihanilta näyttävätkin, taitavat nämä toimia ehkä paremmin siellä drag-esityksessä. Ei mun liian heikoilla luomilihaksilla varustelluissa silmissä 😀 Vai mitä te olette mieltä, onks nää vähän too much?
Huulissa MAC:n huulipuna sävyssä Candy Yum Yum ja luomilla Glo Mineralsilta saatua Jeweled Eye Penciliä sävyssä Fizz (loveit!). Ja pinkki paita on saatu Sheinside.comista.
FOLLOW / SEURAA: FACEBOOK | BLOGILISTA | BLOGLOVIN’ | INSTAGRAM