Viikon parhaat x 9

DSC_2532.jpg

Miten voi edelleen alkaa soimaan Robin päässä tuosta otsikosta? (EDIT: niiin siis postauksen nimi tosiaan oli ensin Parasta just nyt x 9, ja menin sen vaihtaman ennen julkaisua, jonka jälkeen tässä aloituksessa ei tietysti ollu mitään järkeä enää) No, siitä huolimatta, nämä jutut on tällä hetkellä parasta mitä tiedän.

TV-ohjelma: People v. Oj Simpson. Kira suositteli tätä Netflix-sarjaa reissussa, ja aloin katsomaan sitä heti kotiuduttani. On muuten todella koukuttava! Ja selvisipä minullekin vihdoin, mistä Kardashianit ovat kuuluisuuteen alun alkujaan nousseet 😀

Ruoka: Itsetehty siemennäkkari ja aurinkokuivatusta tomaatista ja kikherneistä tehty hummus= <3 !

Sattumus: Kun köröttelin ilman lippua raitiovaunussa (olin unohtanut sen toimistolle edellisenä päivänä) ja hakaniemestä tullut laitapuolen kulkija päättää huutaa takaosasta huvikseen ”Jaaaa matkalippujen tarkastus” ja aiheuttaa samalla allekirjoittaneelle järkyttävät sydäentykytykset.

Ravintola: Roots. Olen harva se päivä hakenut täältä lounaan, sillä ei ole ollut aikaa kokkailla eväitä mukaan töihin. Onneksi terveellistä ja hyvää ruokaa saa nykyään myös ravintoloista. Ja kun moinen sattuu vielä olemaan ihan työpaikan lähellä! 

Fiilis: Melkein viikon tauon jälkeen pääsin palaamaan taas TFW:n treenien pariin. 

Matkasuunnitelma: Aloimme poikaystävän kanssa googlailemaan mielekiintoisia keikkoja ympäri Eurooppaa. Rakastamme käydä yhdessä keikoilla, mutta jostain syystä festareita lukuunottamatta ei ole tullut käytyä missään ihan liian pitkään aikaan! Jo pelkkä eri vaiohtoehtojen pallottelu sai meidät kummatkin innostumaan. 

Keli: Vaikka taivas on ollut viime päivinä taas lonkeron värinen ja loskaa on välillä sääreen asti, on siellä sen lisäksi myös PLUSASTEITA! Eilen jopa +4. Kesä tulee!

Brändi: ONAR. Astelin ensimmäistä kertaa erottajalla sijaitsevaan Onarin liikkeeseen ja häkellyin. Kaikkea ihan uskomattoman siistiä! Miten en tiennyt tästä aiemmin????

Iltapaikka: Clarion hotellin yläbaari. Vietimme ystävieni tulevien häiden johdosta iltaa bestman- ja kaasoporukalla viime perjantaina Basbasissa (tällekin pelkkää peukkua!!) ja jatkoimme iltaa vielä Clarioniin. Voin kuvitella, kuinka upealta paikkaa näyttää auringon laskiessa. Tuli vähän jopa Nycin kattoterassit mieleen :D

 

DSC_2520.jpg

DSC_2546 copy.jpg

DSC_2548.jpg

DSC_2543.jpg

DSC_2565.jpg

DSC_2550.jpg

Pictures: Julia Toivola / Edit : Me

suhteet oma-elama mieli
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.