Kuulumisia

DSC_3990.JPG

 

DSC_3995.JPG

DSC_3999.JPG

Muutama kuva viime viikonlopulta. Oltiin kotona ja puuhattiin kaikenlaista, siivottiin pihaa ja suunniteltiin istutuksia yms. Juuri nyt on paljon virtaa ja halua tehdä kaikenlaista. En oikein malttaisi odottaa, että saadaan kaikki valmiiksi. Unelmahan olisi valmis piha, mutta se nyt ei vaan tapahdu niin sukkelaan. Ja vielä kun on muutakin hommaa kesken.

Olen myös miettinyt pääni puhki takapihalle tulevaa aitaa. Tonttimme takalaita on todella jyrkkä yhdestä kohdasta ja siihen täytyy saada joku järkevä ja kestävä ratkaisu. Aidan pitäisi olla tukeva, mutta ei peittää liikaa maisemaa. Kivimuuria ja vaikka mitä betoniaitaa on mietitty, juuri nyt mikään ei tunnu hyvältä vaihtoehdolta! Vinkkejä saa antaa 🙂

Parasta viime aikoina on olleet viikonloppuaamut, kun herätään koko perhe samasta sängystä, avaan verhot ja katselen metsään. Valoisat illat pihalla touhutessa, kun yhtäkkiä huomaakin, että pitäisi jo lähteä sisälle. Onneksi on kesäloma tulossa. Tulevana viikonloppunakin saadaan jotain taas aikaan, kun sorakuormat odottavat etupihalla.

Hyvää yötä ja palataan viikonloppuna <3

 

 

suhteet oma-elama sisustus