10 asiaa jotka tekevät mut onnelliseksi

15ED5F31-CFAE-4FA6-82F3-A0D04B92EE04.jpg

Tykkään tehdä erilaisia listoja. Niillä on monesti helppo selkeyttää asioita itselleen, ja tehtävälistojen kohdalla tunnen suurta nautintoa kun saan viivattua rivejä yli.

Tällä kertaa ajattelin listata satunnaisessa järjestyksessä 10 asiaa jotka tekee mut onnelliseksi. Kun sä olet lukenut tämän, tee säkin oma listauksesi.

– musiikki ja suosikkibändien livekeikat

– koirat, omat sekä toisten

– kesä, aurinko

– nauraminen, tilannekomiikka

– hyvät kirjat

– täydellisesti onnistunut pizza

– taide, maalaaminen, kitaransoitto

– mun ihmiset

– suplautailu

– vapaapäivät

Tällaisessa listauksessa on se hienous, että huomaa miten paljon niitä listattavia asioita löytyisikään.

Muoti Mieli Höpsöä Trendit
Kommentit (2)
  1. kirsihannele
    6.5.2017, 10:26

    Minä kanssa olen ”listaihminen” hahah. Listat selkeyttää asioita, päämääriä, tehtävien lukumäärää ja tärkeysjärjestystä. Ne toimii myös niin, että mitään ei unohdu 🙂

    Tuosta sinun listasta ei kuitenkaan vedetä koskaan mitään yli, tehdyksi 🙂

    1. MarikaJohannaP
      7.5.2017, 07:59

      Juu, tuo on tuollainen kestolista :).

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät merkitty *

Kommenttisi tallennetaan sivustolle ja CleanTalkin roskapostinesto voi tarkistaa ne roskapostin ehkäisemiseksi. Katso lisätietoja tietosuojakäytännöstämme.