Asuinspis by BB

Heti kun näin tämän paidan mulla tuli mieleen kuvat joita olen nähnyt Brigitte Bardotista. Siinä on Vanessa Paradisin lisäksi todellinen french chic ilmentymä. Hänen tyylinsä on ihanan pelkistetty, mutta naisellinen ja rento. Brigitten otsatukka ja messy bunit hipovat täydellisyyttä. Joten kyllä tuosta tyylistä kelpaa inspistä hakea.
Raidat, hatut ja valkoinen farkku kuuluvat mun kesään. Ja tuo paita tuntui heti ensi sovituksella niin hyvältä päällä että mä en muuta haluaisi enää pitääkään!
The moment I saw this shirt I thought of Brigitte Bardot. Her and Vanessa Paradis are truly the french chic at its best. Brigitte’s style was laid back, but feminine. Her fringe and messy bun are close to perfection. So inspiring.
Stripes, hats and white jeans are part of my summer style. And this shirt felt so good from the first fit.
Here’s some Pinterest inspo
Kasasin Pinterestiin hieman inspiskuvia
http://pin.it/IOF3cRC
Tuo paita on niin kaunis! Olen aivan ihastunut kaikkiin paitoihin ja mekkoihin jotka paljastavat olkapäät. 🙂
Sama! Ne paidat kuuluu kesään :), ja niissä on jotenkin naisellinen olo :).
IHANA! Jokainen vaatekappale ja asuste kelpaisi! 🙂
Kiitos :)! Mä oon ihan ihastunut tuohon hattuun, ja paitaan :)!