Lumenen Gel Effect kesälakat
Rakastan kynsilakkoja. Mutta olen maailman laiskin poistamaan niitä ja siitä syystä käytänkin useimmiten vaaleita lakkoja, jotka antavat anteeksi pienet kulumiset ja kolhut. Onneksi merkille jos toiselle on alkanut tulemaan geelilakkoja, jotka lupaavat pysyä kynnellä hieman kauemmin kuin perinteiset kynsilakat. Sen lisäksi, että geelilakat pysyvät kynnellä kauemmin, ne kiiltävät kauniisti vielä muutamien päivien jälkeenkin, joka saa ne näyttämään ”vasta lakatulta”.
Myös Lumenelta löytyy geelilakkoja ja sain testiini neljä ihanaa hempeää kesäsävyä kesän uutuusväreistä.
Kesän kokoelma pitää sisällään kahdeksan eri sävyä intensiivisistä creme- sävyistä valoa heijastaviin helmiäissävyihin. Nämä sävyt ovat saaneet Lumenen tapaan inspiraationsa luonnosta, valosta, hiekkarannoista ja kukkaniittyjen korallista, oransseista ja hohtavista hiekan sävyistä.
Lakat levittyivät kynnelle helposti ja ne kuivuvat älyttömän nopeasti. Ensimmäinen lakkakerros on melkein kuivunut siinä vaiheessa kun toinenkin käsi on saatu lakattua. Malttamattomana henkilönä lakat saavat ison plussan tämän ominaisuuden vuoksi.
Kesäkynsilakkojen sävyt ovat:
26 Auringossa
27 Kuuma päivä
28 kesäunelma
29 Rannalla
30 Meriheinä
31 Tuulenvire
32 Rantapolku
33 Paratiisi
Sain testiini sävyt Rannalla, Kesäunelmia, Kuuma päivä ja Tuulenvire.
29 Rannalla- kermaisen pehmeä persikkainen nudevaalea
28 Kesäunelmia– söpö ja peittävä pinkki/vaaleanpunainen
27 Kuuma päivä- peittävä vaalean oranssi
31 Tuulenvire- läpikuultava roosaan taittava vaalea helmiäinen
Suosikkini näistä olivat ihana herkullinen pinkki Kesäunelmia ja vaalea helmiäinen Tuulenvire. Gel Effect-kynsilakat pysyvät kynnellä muutamia päiviä hyvänä, mutta ihan viikkoa ne eivät siistinä pysy. Suosittelen siis käyttämään geelilakkojen kanssa geelipäällyslakkoja, joilla lakka pysyy hyvänä n.viikon verran parhaimmillaan.
Tuotteet ovat myynnissä rajoitetun ajan ja niiden suositushinta on 6,90 euroa.
Miltä näyttää, eikö ole ihania kesäsävyjä?
*tuotteet saatu testiin