Uusia siveltimiä Suomen markkinoille

Sivellinvinkkiä sunnuntaille. Suomessa on mielestäni vähän tylsät sivellinmarkkinat tavaratalovalikoimissa ja olen kaivannut sinne valikoimiin jotain uutta kattavaa ja ammattimaista sivellinsarjaa. Siveltimien laadulla on nimittäin väliä ja rakastan levittää luomipalettini aamuisin eteeni, tarttua siveltimiini ja pyöritellä ihania silkinpehmeitä siveltimiä kasvoilla. Meikkaaminen saa ihan eri fiiliksen, kun käytössä on kunnon välineet.

Heitin juuri muutamia vanhoja ja karheita siveltimiä pois ja annan tietä uusille pehmeille ja laadukkaille siveltimille. Siksi hihkaisin innosta, kun kuulin että Urban Decay on lanseeraanut oman sivellinkokoelman, joka tulee myyntiin nyt syksyllä.

Sivellinkokoelman kehittämisessä ovat konsultoineet mm. parhaat meikkaajat antaen salaisuutensa ja vinkkinsä hyviin meikkisiveltimiin. Tyylikkäät  mustat siveltimet on valmistettu kierrätysmuovista ja synteettisestä karvasta ja kokoelma sisältää siveltimet meikkivoiteiden ja peiteaineiden levityksestä silmämeikkisiveltimiin. 

urbandecaybrush.jpg

 

Sain testiini siveltimen F-103 LARGE TAPERED POWDER, joka on pehmeä puuterisivellin, joka kapenee hieman kärkeä kohti. Sivellin on tiivis ja napakka, mutta silti ihanan pehmeää karvaa. Mielestäni sivellin on varsin monikäyttöinen, se sopii niin irtopuuterin levitykseen, mutta kokonsa vuoksi myös aurinkopuuterin ja poskipunan levittämiseen. 

 

urbandecaybrush2.jpg   Urban Decayllä on ollut  meikkipaleteissa mukana siveltimiä, jotka ovat ihan OK tasoa, mutta ei missään nimessä laadukkaita. Nämä uudet siveltimet näyttävät olevan ihan eri tasoa niiden kanssa. Jos muut siveltimet ovat samaa laatua kuin tämä puuterisivellin, niitä täytyy mennä tutkimaan tarkemmin UD:n pisteelle.   

urbandecaybrush3.jpg

 

Minun käytössäni sivellin päätyi irtopuuterin levittämiseen, sillä se on kapenevan kärkensä vuoksi hyvä sivellin myös levittämään puuteri silmänympärysalueelle ja nenän viereen kapeampiin kohtiin. Aiemmin käytössäni oli litteämpi sivellin, mutta tykkään tämän pulleasta muodosta enemmän.

Onko joku jo päässyt tutustumaan näihin siveltimiin? Kaipaatteko uusia merkkejä Suomen markkinoille?

 

*tuote saatu testiin

 

kauneus meikki iho testit
Kommentointi suljettu väliaikaisesti.